Odwaga oczami opolskich dzieci. Zobacz prace w Aneksie...

  Odwaga oczami opolskich dzieci. Zobacz prace w Aneksie [zdjęcia]

  Zdjęcie autora materiału
  Anna Konopka

  Nowa Trybuna Opolska

  Nagrodzone prace konkursu "Szybuję w przestrzeni odwagi", który zorganizowała GSW w Opolu.
  1/8
  przejdź do galerii

  Nagrodzone prace konkursu "Szybuję w przestrzeni odwagi", który zorganizowała GSW w Opolu. ©Anna Konopka

  Sześć najlepszych prac konkursu plastycznego można od dzisiaj (8 czerwca) oglądać w Galerii Aneks przy pl. Teatralnym w Opolu. Artyści z Galerii Sztuki Współczesnej tym razem postanowili rozbudzić dziecięce refleksje związane z fenomenem odwagi.
  Na konkurs "Szybuję w przestrzeni odwagi" wpłynęło ponad 150 prac dzieci w wieku 6-9 lat. Nagrodzone dzieła młodych artystów zostały zeskanowane i powiększone. W efekcie od czwartku w Aneksie można je oglądać w postaci wielkoformatowych wydruków.

  Dzieci zmierzyły się z tematem odwagi. Pierwszą lokatę i kamerę zdobyła Emilia Długosz za m.in. ciekawe zestawienie kolorystyczne.

  - Podobał nam się również sposób przedstawienie mroczności i samotność w otoczeniu groźnych podwodnych stworów - tłumaczył Ignacy Nowodworski, artysta-plastyk z Galerii Sztuki Współczesnej, jeden z jurorów.


  - Zadaniem dzieci było odszukanie sytuacji, w której odwaga jest nam potrzebna i musimy sobie poradzić z własnymi trudnościami, lękami.

  Drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Kotyszowi z Opola.

  - Narysowałem światowe zawody judo. Sam ćwiczę judo i niewiele osób wie, jak dużą trzeba mieć odwagę aby wziąć udział w zawodach tego typu. Trzeba sobie radzić ze stresem przed tak wielką publicznością - mówi Krzysztof Kotysz, który wygrał deskorolkę, smartfona i książkę.

  Trzecia nagroda powędrowała do Otyli Gut.

  - Doceniliśmy autorkę za przedstawienie sytuacji, w której odwaga powinna zaistnieć. Często mierzymy się z różnymi lękami własnej wyobraźni, która może rodzić różne zagrożenia. Na tej pracy widzimy przerażającą wizję wielu potworów, które mogą na przykład czyhać w ciemnym dziecięcym pokoju albo za oknem - uzasadniał Józef Chyży, juror z GSW.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Dzielnicowy Roku - finał wojewódzki rozpoczęty

   Dzielnicowy Roku - finał wojewódzki rozpoczęty

   Zapraszamy na Charytatywny Rajd Rowerowy

   Zapraszamy na Charytatywny Rajd Rowerowy

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Przytulna sypialnia na poddaszu

   Wideo

   Gry