Większe Opole. Radni powiatu przeciwni planowi Wiśniewskiego

Większe Opole. Radni powiatu przeciwni planowi Wiśniewskiego

Anna Grudzka

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

Podczas dzisiejszej sesji radni powiatu opolskiego przyjęli uchwałę sprzeciwiającą się rozszerzeniu Opola. 23 radnych było za przyjęciem uchwały, jedna osoba się wstrzymała.
Wśród zgromadzonych w Sławicach (sesja odbywała się w hotelu Słociak) było m.in około stu mieszkańców, większość z transparentami.
1/20
przejdź do galerii

Wśród zgromadzonych w Sławicach (sesja odbywała się w hotelu Słociak) było m.in około stu mieszkańców, większość z transparentami. ©Sławomir Mielnik (O)


- I nam zależy na rozwoju Opola, ale nie w tym kierunku, który miasto obrało. Liczę, że wniosek dotyczący zmiany granic powiatu nie będzie w ogóle wysłany do Warszawy. Uszanujmy wybory ludzi. Nie można podejmować decyzji ponad głowami mieszkańców, czy to waszych, czy naszych. Dla nas samorządowców człowiek powinien być najważniejszy - apelował Stefan Warzecha, przewodniczący rady powiatu.


Wśród zgromadzonych w Sławicach (sesja odbywała się w hotelu Słociak) oprócz radnych i wójtów zainteresowanych gmin była także setka mieszkańców, większość z transparentami, parlamentarzyści, marszałek województwa czy radni PO z Opola. Zabrakło prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

- Zaprosiliśmy też prezydenta, ale dziś około godz. 13 otrzymaliśmy od niego pismo, że się nie pojawi, bo nie przewidziano w programie czasu na jego prezentację – mówi Henryk Lakwa, starosta opolski.

Głos w dyskusji zabrał Marcin Ociepa, przewodniczący rady miasta Opola. - Wiele argumentów padło w tej dyskusji i myślę, że jesteśmy zgodni co do tego, że powiększenie Opola to trudna decyzja. Naszym wyzwaniem jest to, by znów usiąść do stołu i zacząć traktować się jak sąsiadów i przyjaciół. Proszę przyjąć to jako gest gotowości do dialogu.

Komentarze (24)

Wszystkie komentarze (24) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Mama i ja, Tata i ja. Prześlij zgłoszenie!

Mama i ja, Tata i ja. Prześlij zgłoszenie!

 Wybieramy Sołtysa Roku 2016. Czekamy na Wasze zgłoszenia

Wybieramy Sołtysa Roku 2016. Czekamy na Wasze zgłoszenia

Pokaż jak czytasz

Pokaż jak czytasz

Wideo