Wypadek limuzyny prezydenta. Prokuratura powołała biegłych

Wypadek limuzyny prezydenta. Prokuratura powołała biegłych

Magdalena Nałęcz (AIP)

Nowa Trybuna Opolska

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

Prokuratura Okręgowa w Opolu powołała do zbadania prezydenckiej limuzyny, która straciła w piątek oponę, biegłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Być może skutkiem wypadku będą również nowe rekomendacje dotyczące procedur ochronny.
Tylna opona w limuzynie Andrzeja Dudy pękła podczas przejazdu prezydenckiej kolumny w okolicach Lewina Brzeskiego w piątek wieczorem.
1/5
przejdź do galerii

Tylna opona w limuzynie Andrzeja Dudy pękła podczas przejazdu prezydenckiej kolumny w okolicach Lewina Brzeskiego w piątek wieczorem. ©Mario (O)


Biegli z Centrum Kryminalistycznego Policji na wniosek Prokuratury Okręgowej w Opolu będą chcieli odtworzyć przebieg zdarzeń oraz stan techniczny prezydenckiej limuzyny sprzed wypadku.

W związku z incydentem przesłuchano już pierwszych świadków, w tym dwóch funkcjonariuszy BOR, policjanta obecnego na miejscu wypadku, trzech świadków oraz dwóch ratowników medycznych. Zabezpieczono także nagrania i przeanalizowano dotychczas zebrane materiały, o czym poinformował rzecznik opolskiej prokuratury.


ZOBACZPęknięta opona w aucie prezydenta RP. Śledczy sprawdzają, czy to było celowe działanie


Jak ustalił reporter RM FM Mariusz Piekarski, komisja ekspercka BOR-u, która zajmuje się ustaleniem przyczyn incydentu, być może będzie przygotowywać również "nowe rekomendacje dotyczące procedur ochrony". Jak stwierdził w rozmowie z Piekarskim szef sztabu BOR ppłk Dariusz Bielas, efektem prac komisji może być "wyśrubowanie procedur".

W niedzielę rano fragment autostrady A4, na którym doszło do incydentu, trzeci raz poddano oględzinom. Jak poinformował portal rmf24.pl, w piątek przed badanym odcinkiem miały miejsce dwie kolizje, w związku z czym prokuratura sprawdza, czy to mogło mieć wpływ na zachowanie samochodu prezydenta.

CZYTAJ Korki na A4 po wypadku limuzyny prezydenta. Na miejscu trwają oględziny


Tylna opona w limuzynie Andrzeja Dudy pękła podczas przejazdu prezydenckiej kolumny w okolicach Lewina Brzeskiego w piątek wieczorem. Samochód jechał po autostradzie. Prezydentowi nic się nie stało. Kierowca zdołał ominąć pozostałych uczestników ruchu oraz barierę ochronną i zjechał na pobocze.

Andrzej Duda po incydencie przesiadł się do innego samochodu wchodzącego w skład kolumny i pojechał do Wisły, gdzie miał wziąć udział w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Komentarze (8)

Wszystkie komentarze (8) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Dziewczyna Lata. Prześlij zgłoszenie

Dziewczyna Lata. Prześlij zgłoszenie

 Strażak Roku 2016 - zgłoś kandydata lub jednostkę

Strażak Roku 2016 - zgłoś kandydata lub jednostkę

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

Zgody i kosy kibicowskie w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zgody i kosy kibicowskie w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wideo