Milion złotych do podziału

  Milion złotych do podziału

  Fot. Sławomir Mielnik

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Milion złotych do podziału

  ©Fot. Sławomir Mielnik

  Jak zwiększyć szanse naprawy drogi w Twojej dzielnicy? Wystarczy dołożyć się do remontu. Ratusz zapewnia, że w tym roku więcej będzie tzw. inwestycji z udziałem środków ludności.
  Milion złotych do podziału

  ©Fot. Sławomir Mielnik

  Miasto może dofinansowywać takie przedsięwzięcia dzięki specjalnej uchwale rady miasta. W imieniu mieszkańców występują komitety społeczne - zgłaszają konkretne wnioski do budżetu.
  Urząd miasta ma około miliona złotych na tego typu remonty. - W najbliższych dniach do każdego komitetu wyślemy informację z prośbą o potwierdzenie gotowości wyłożenia minimum 10 procent wartości inwestycji - zapowiada Jerzy Przygrodzki, naczelnik wydziału inwestycji w opolskim ratuszu.

  Przeważnie mieszkańcy pokrywają koszty przygotowania projektu lub doprowadzenia inwestycji do momentu uzyskania pozwolenia na budowę. Pieniądze wydawane są na małe uliczki położone najczęściej w peryferyjnych dzielnicach miasta.
  - W tym roku na liście jest m.in. droga i chodniki przy ul. Miłej, wodociąg i kanalizacja na ul. Tęczowej - wylicza Przygrodzki. - Wszystkie wnioski opiewają na 1,7 mln zł, ale pieniędzy na rozdzielenie jest mniej. Pod uwagę przy wyborze będą brane: kompletność dokumentacji i kolejność zgłoszeń. Ostateczną decyzję podejmie jednak prezydent miasta - zastrzega Przygrodzki.

  W tym roku na podobne budowy zagospodarowano w budżecie aż 2,5 mln zł. W czerwcu okazało się, że wydano z tego tylko... 8 tys. zł.
  - Urząd nie radzi sobie z planowaniem i prowadzeniem tych inwestycji. Oby w przyszłym roku było lepiej - komentuje Dariusz Smagała, radny UW.
  Przygrodzki: - Już jest lepiej i wyjdzie to w podsumowaniu 2004 roku. Za to w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej - zapewnia.
  STRAŻACY W POTRZEBIE
  Budynek OSP Bierkowice już od kilku lat czeka na przebudowę. Mieszkańcy dzielnicy chcieliby go powiększyć o 100 mkw. Potrzebują pieniędzy na nowy strop poddasza, więźbę dachową z pokryciem oraz na okna i drzwi. Całość ma kosztować ok. 180 tys. zł. - Mieliśmy nadzieję, że uda się nam uzyskać pieniądze w ubiegłym roku, ale spadliśmy z listy - opowiada Alojzy Drewniak, były radny i reprezentant komitetu społecznego. - Wkrótce kończymy opracowywanie projektu technicznego i myślę, że teraz są spore szanse, aby otrzymać pieniądze.

  CO MA SZANSE NA DOTACJĘ?
  1. modernizacja OSP Grudzice
  2. kanalizacja przy ul. Stara Droga
  3. droga i chodniki przy ul. Miłej
  4. wodociąg i kanalizacja na ul. Tęczowej
  5. kanalizacja na ul. Stefanii Mazurek
  6. rozbudowa budynku OSP Bierkowice
  7. droga z oświetleniem przy ulicy Lawendowej
  8. droga z odwodnieniem przy ul. Błękitnej
  9. plac zabaw przy ul. Poziomkowej

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama