Zamieszanie z rachunkami

  Zamieszanie z rachunkami

  Sly

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Zawyżenie rachunków za ogrzewanie i ciepłą wodę zarzucają mieszkańcy bloku przy ul. Srebrnej na Metalchemie dyrekcji Feromy. Spór rozstrzygnie ratusz.
  Od kilku miesięcy mieszkańcy bloków na ul. Srebrnej 23-29 toczą z dyrekcją Feromy, zarządcy budynku, wojnę na rachunki. Według tych pierwszych, Feroma nierzetelnie oblicza koszty podgrzania wody. Ostatnio ustalono, że spółka jeszcze raz obliczy rachunki za zeszły rok, według wybranej przez mieszkańców metody. Wyliczenia dotarły do mieszkańców kilka dni temu. Ci twierdzą, że dalej są one nieprawidłowe.
  - Feroma dała nam zawyżone rozliczenia za ciepłą wodę oraz centralne ogrzewanie - mówi Ryszard Klimczak, jeden z mieszkańców bloku przy Srebrnej.
  Jak twierdzi, opłata za ciepłą wodę wzrosła o niecałe dwa złote za metr sześcienny, a centralnego ogrzewania o kilkanaście groszy za metr mieszkania. - Na październikowym spotkaniu nie było mowy o tym, by zmieniać ceny ogrzewania. Co ciekawe, w drugim bloku przy Srebrnej 9-21, który jest ogrzewany przez tę samą ciepłownię, stawki ogrzewania pozostały bez zmian. Skąd się wzięły takie podwyżki?
  Jolanta Kowalska, dyrektor Feromy, mówi, że wyliczenia powstały jedynie na podstawie faktur dostarczonych przez ECO.
  - Widocznie druga wspólnota zużywa mniej ciepła i dlatego ma mniejsze rachunki. Może w tamtym bloku mniej wietrzą - odpowiada dyrektorka. - Jeżeli mieszkańcy nie zgadzają się z tą wyceną, mogą napisać do wydziału lokalowego w urzędzie miasta.
  Część lokatorów już coś takiego zrobiła. - Rozliczenia są rozbieżne od tego, czego oczekiwali mieszkańcy. Nasze wątpliwości budzi cena za ogrzewanie mieszkania, która wzrosła mimo tego, że mieszkańcy nie mieli do niej zastrzeżeń - uważa Izabela Szostak, kierownik referatu eksploatacji zasobów gminnych w wydziale lokalowym. - Sprawę skierujemy do wydziału kontroli i audytu, który ma w planach przeprowadzić w Feromie audyt.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama