Tylko siąść i płakać

  Tylko siąść i płakać

  Sly

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Z powodu remontu w kamienicy Agnieszka Murkowska musiała na święta wyprowadzić się z mieszkania i spędzić je u swojej sąsiadki.
  Pani Agnieszka mieszka w jednej z kamienic przy ul. Ozimskiej. Kilka tygodni przed świętami jej mieszkańcy zostali poinformowani, że niedługo rozpocznie się remont i w mieszkaniach będą kładzione nowe rury wentylacyjne.
  Według zapewnień prace miały się skończyć przed Bożym Narodzeniem.

  - W dalszym ciągu w bloku jest ekipa remontowa. Jeszcze przed Wigilią powiedziałam robotnikom, żeby się pośpieszyli, ponieważ na święta chciałabym wrócić do domu - wyjaśnia Agnieszka Murkowska. - Niestety, prace nie zostały skończone i Wigilię musiałam spędzić u koleżanki. Bałagan jest taki, że tego się nie da opisać, trzeba po prostu zobaczyć.
  Remont nie skończył się także po świętach i prace w bloku trwają cały czas, dając się mieszkańcom coraz bardziej we znaki.

  - Co prawda rury mam położone, ale jest ich tyle, że boli głowa - przyznaje Katarzyna Woźniak, sąsiadka pani Agnieszki. - Przez remont w ubikacji i spiżarni jest straszny bałagan. Nic innego nie robię, tylko latam ze szmatą. Na pewno przed sylwestrem nikogo do domu nie wpuszczę.
  Kamienicą na Ozimskiej w imieniu miasta zarządza Turhand Ret. Według Marii Bożko, dyrektora do spraw technicznych w spółce, prace trwają tak długo, ponieważ robotnicy mieli kłopoty z dostaniem się do wszystkich mieszkań.

  - Zdajemy sobie sprawę, że remont może być uciążliwy i wybrany termin jest dla mieszkańców bardzo niekorzystny, ale musieliśmy teraz przeprowadzić te prace - twierdzi dyrektorka.
  Chodzi o to, że pieniądze daje miasto i muszą one być wykorzystane do końca tego roku. Turhand tłumaczy się, że wcześniej remontu nie można było rozpocząć, ponieważ procedura z załatwieniem dokumentacji, uchwały właścicieli kamienicy trwała zbyt długo. - Mogę tylko powiedzieć, że zrobimy wszystko, aby zakończyć prace w tym roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama