Czekamy na komendanta

  Czekamy na komendanta

  Sly

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Mimo że w poniedziałek minął umowny termin mianowania nowego komendanta straży miejskiej w Opolu, decyzja jeszcze nie zapadła.
  Na początku listopada ze stanowiska komendanta straży miejskiej w Opolu został zwolniony Jan Piotrowski. Ryszard Zembaczyński, prezydent Opola, tłumaczył tę decyzję koniecznością ulepszenia pracy miejskich strażników, zwiększenia ich skuteczności na interwencje mieszkańców. Były komendant dostał trzymiesięczne wypowiedzenie, a jego obowiązki przejął dotychczasowy zastępca straży Zenon Rutkowski. Nowy komendant miał być znany do końca stycznia. Okazało się jednak, że prezydent Zembaczyński nie podjął jeszcze decyzji, kto ma szefować opolskim strażnikom.
  - W tej chwili prezydent stara się wyłonić najlepszego kandydata - przyznał "NTO" Mirosław Pietrucha, rzecznik prasowy w ratuszu. - Dyskutowane są dwie kandydatury. Nie mogę powiedzieć, co to za ludzie. Nie ma wśród nich komendanta Rutkowskiego.
  Nowy komendant miałby wprowadzić nowy styl pracy strażników miejskich podobny do zadań policjantów, szczególnie dzielnicowych.
  - Chodzi o to, żeby konkretni strażnicy byli identyfikowani z daną dzielnicą miasta np. Chabrami czy Zaodrzem - dodaje Pietrucha. - Sądzę, że nowy komendant będzie znany w tym miesiącu. Do tego czasu obowiązki dalej pełni pan Rutkowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama