Za chlebem do Branderburgii

  Za chlebem do Branderburgii

  Jag

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  To jeszcze nie jest krok na zachód, ale opolscy rzemieślnicy mają szansę sprzedawać swoje usługi na niemieckim rynku.
  W tej sprawie w miniony piątek w Izbie Rzemieślniczej w Opolu spotkali się przedstawiciele rzemiosła naszego województwa i podobnej izby z Poczdamu (Brandenburgia). Przedstawiciele branży ogólnobudowlanej, optycznej, stolarstwa, szklarstwa i innych specjalności mieli możliwość nawiązania kontaktów biznesowych oraz poznania wymogów swoich rynków pracy.

  Wszystko po to, by ułatwić opolskim rzemieślnikom kontakty z podobnymi branżami w Niemczech.
  - Chcemy odnowić współpracę między Opolem i Poczdamem - powiedział "NTO" Stanisław Wiecha, przewodniczący rady Izby Rzemieślniczej w Opolu. - W ubiegłym roku podpisaliśmy w Poczdamie wstępną umowę i giełda jest pierwszym krokiem do naszej współpracy.

  Niemieckiej delegacji przewodniczył dr Andreas Meyer, doradca ds. współpracy międzynarodowej Izby Rzemieślniczej w Poczdamie. Jego zdaniem kontakty z opolskimi rzemieślnikami mogą nabrać konkretnych kształtów. - Jesteśmy zainteresowani znalezieniem partnerów na Opolszczyźnie - powiedział "NTO" dr Andreas Meyer. - szukamy specjalistów budowy studni i instalacji filtracyjnych, a także sprzątaczy, malarzy, budowniczych stacji benzynowych i w przemyśle optycznym.
  Kolejnym krokiem ma być wymiana uczniów i czeladników. Rzemieślnicy obu krajów chcą też, by polska i niemiecka młodzież odwiedzała się i zdobywała doświadczenie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama