Wieś już z Wójtową

  Wieś już z Wójtową

  Arti

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Dwa dni będą trwać konsultacje w sprawie nazw opolskich dzielnic. Opolanie zdecydują, czy wolą nazwę Bolkowa Kępa czy wyspa Bolko.

  Miejsca, gdzie będzie można głosować

  Miejsca, gdzie będzie można głosować


  Urząd miasta - ratusz
  Urząd miasta - pl. Wolności 7-8
  Gimnazjum nr 6 - ul. Powstańców Śląskich 19
  Szkoła podstawowa nr 20 - ul. Grudzicka 48
  Szkoła podstawowa nr 28 - ul. Wyszomirskiego 6  Choć nikt tej drugiej nazwy w Opolu nie używa, to w urzędowym wykazie polskich nazw z 1980 roku figuruje właśnie taka.
  Podobny kłopot jest z dzielnicą, którą nazywamy Wójtową Wsią. Oficjalnie nazywa się krótko: Wójtowa. Trzecia wymagająca zmiany nazwy dzielnica to Kolonia Gosławicka, która zgodnie z urzędniczym spisem jest... Kolonią Gosławską.
  W styczniu na konsultacje zgodziła się rada miasta. Teraz prezydent zadecydował, że odbędą się one 18 i 19 lutego od godziny 9 do 18 w pięciu miejscach (patrz ramka). Wszyscy mieszkańcy mogą odpowiedzieć na pytanie, jakie nazwy podobają im się najbardziej.
  - To jest wymóg obligatoryjny, bez tego nie ma nawet co myśleć o złożeniu wniosku w sprawie zmiany nazw - tłumaczy Agnieszka Jurowicz, naczelnik wydziału organizacyjnego.
  Cała procedura zmiany nazw jest bardzo czasochłonna i pracochłonna. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to Wójtowa Wieś będzie wpisana do rejestru od 1 stycznia 2006 roku. Do tej pory będzie tam obowiązywać nazwa Wójtowa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama