Japońska przygoda

  Fot. Sławomir Mielnik

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  W przyszłym tygodniu na paraolimpiadę do Nagano poleci Wioleta Mróz, uczennica Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu.
  - Najtrudniejszy element treningu to przekładanka - uważa dziewczyna.

  - Najtrudniejszy element treningu to przekładanka - uważa dziewczyna. ©Fot. Sławomir Mielnik

  Wioleta chodzi do drugiej klasy gimnazjum w ZSS. Oprócz tego jest zawodniczką działającego przy szkole klubu sportowego Iskra, gdzie trenuje jazdę na rolkach, badminton oraz łyżwiarstwo, które dało jej przepustkę na olimpiadę.

  Przygodę z łyżwami 21-latka rozpoczęła pięć lat temu. W pierwotnych planach lodowisko miało być uzupełnieniem jej treningów na rolkach. Szybko okazało się, że short-track to nie tylko dodatkowe zajęcia sportowe, a dziewczyna na łyżwach nie ma sobie równych.
  - W zeszłym roku wygrałam najpierw regionalne zawody w łyżwiarstwie, a później wygrałam ogólnopolskie zimowe igrzyska w Białymstoku - wspomina. Dzięki temu powołano ją do rezerwy reprezentacji olimpijskiej na paraolimpiadę w Nagano.
  Po zgrupowaniu w Zakopanem Wioleta trafiła do pierwszego składu. Opolanka będzie startować w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 100 i 500 metrów. - Na początku nie chciałam uwierzyć, że mnie powołano. Dotarło do mnie, że jadę do Japonii, dopiero jak dostałam oficjalne powołanie.


  Podróż do Japonii rozpocznie się w najbliższą sobotę od zgrupowania kadry narodowej w Warszawie, podczas którego reprezentacja spotka się m.in. z prezydentem Polski. W poniedziałek sportowcy wylecą do Nagano. Na miejscu powinni być po 15 godzinach.
  - Co prawda Wioleta samych startów się nie boi, ale ma lekkie obawy przed lotem. Pytała się nawet, czy nie można by do Nagano dotrzeć pociągiem - tłumaczą Beata Rogusz-Bogucka oraz Krzysztof Goplański, trenerzy zawodniczki. - Jeżeli chodzi o Japonię, to dużo opowiadaliśmy Wiolecie o tym kraju, więc nie powinna mieć problemów.
  Kilka tygodni temu Wioleta dostała swoje pierwsze profesjonalne łyżwy, które ufundowali Ryszard Ciecierski, przewodnicy rady miasta, oraz Janusz Trzepizur, opolski radny. Dlatego z szybką jazdą także nie powinno być kłopotów. - I tak najważniejsze jest to, żebym wróciła do Polski cała i zdrowa - rezolutnie kończy zawodniczka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama