Chcą przy autostradzie

  Chcą przy autostradzie

  Andrzej Jagiełła

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Pięć różnych firm jest zainteresowanych budową serwisów dla pojazdów ciężarowych w gminie Dąbrowa.
  Wszystko wskazuje na to, że Dąbrowa może stać się centrum naprawczym dla ciężarówek kilku marek. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się (na razie jest to tajemnica handlowa), że w centrum Dąbrowy, na górce w rejonie zamku chce swój serwis zbudować jedna z firm francuskich. Nieco dalej, w kierunku Opola, przy drodze do Karczowa już stoi obiekt, który prawdopodobnie przejmie firma Volvo, a tuż obok są przymiarki do budowy kolejnego serwisu dla innej marki samochodowej.
  - Wiemy też, że są plany przekształcenia byłego kółka rolniczego w bazę naprawczą dla ciężarówek - mówi Rudolf Szymainda, sekretarz gminy Dąbrowa. - Również we Wrzoskach jest już głośno o powstaniu warsztatu.

  Skąd takie zainteresowanie lokalizacją serwisów właśnie w rejonie Dąbrowy? Z pewnością jednym z argumentów przemawiających za tym jest bliskość autostrady i zjazdy na węźle "Prądy", o którym już dwa lata temu mówiło się, że może stanowić dogodną lokalizację dla hoteli i restauracji. O tym jednak na razie cisza. Inwestorzy zainteresowali się pobliską Dąbrową, gdzie są najniższe w województwie podatki od działalności gospodarczej. - Jest to kwota w wysokości 12,5 złotego rocznie za metr kwadratowy powierzchni przeznaczonej pod działalność na przykład salonu samochodowego - mówi Rudolf Szymainda.
  Okazuje się też, że lokalizację wskazują firmy konsultingowe, bez których opinii żaden poważny inwestor nie wyda nawet złotówki na realizację swych planów. - Bez tego nawet nie wiedziałbym, że istnieje taka wieś jak Dąbrowa - twierdzi mieszkaniec Bydgoszczy, który jest zainteresowany budową serwisu.

  Co z tego, oprócz podatków zasilających budżet, będzie miała gmina, gdzie bezrobocie jest na średnim poziomie w województwie i sięga 9,2 procent? - Przede wszystkim zatrudnienie znajdzie przynajmniej 50 osób - mówi Szymainda. - Poza tym można liczyć na rozwój innych dziedzin usług, takich jak hotele i bary szybkiej obsługi.
  Na razie drogą wojewódzką Opole - Niemodlin przejeżdża przez Dąbrowę kilka tysięcy ciężarówek na dobę. Autostradą o wiele więcej. Dla nich właśnie mają powstać zaplecza serwisowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama