Posprzątaj, bo cię upomną

  Posprzątaj, bo cię upomną

  Poj

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Straż miejska od miesiąca, czyli od początku śniegowej zimy, wystawiła kilkanaście mandatów za nieoczyszczanie chodników. Wysłała też wniosek o ukaranie opolanina w sądzie grodzkim.
  Chodniki powinni odśnieżać właściciele posesji, do których one przylegają - instytucje, firmy lub osoby prywatne. Ten obowiązek wynika z ustawy o zachowaniu porządku i czystości w gminach oraz z uchwały rady miasta. Jednak śniegu przez ostatnie tygodnie napadało tak dużo, że z odśnieżeniem wszystkich miejsc nie radzi sobie nawet Miejski Zarząd Dróg. Przykład - posypany piaskiem, ale nieodśnieżony chodnik w samym centrum - na ul. Ozimskiej przed Tesco. Ludzie brnęli tam wczoraj w topiącej się brudnej brei.

  Śnieg leżał też na ul. Armii Krajowej. Miejski Zakład Komunikacyjny generalnie dba o przystanki, ale tutaj, gdzie ludzie czekają na autobusy linii 1, 12, 14, było wczoraj ślisko i biało.
  W różnym stopniu z obowiązku oczyszczania wywiązują się właściciele prywatni. Na przykład chodniki przy domach na ul. Zapolskiej były na pewnych odcinkach białe, a na innych czarne i suche.
  Śniegu napadało dużo, ale staramy się nie gnębić za bardzo ludzi - mówi Zenon Rutkowski, zastępca komendanta straży miejskiej. - Najczęściej opolan upominamy. Czasem trudno jednak dotrzeć do właściciela, bo go po prostu nie ma na posesji. Strażnicy stopniują kary. Jeśli upomnienie ustne nie skutkuje, mogą wystawić 100-złotowy mandat. Od ponad miesiąca, czyli od początku śniegowej zimy, wystawili ich kilkanaście - tyle, ile w zwykłych miesiącach roku. W poniedziałek SM wysłała do sądu grodzkiego jedyny w ciągu ostatnich tygodni wniosek o ukaranie obywatela uchylającego się od zapłacenia mandatu.

  Po tym jak w styczniu "NTO" napisała, że o zaniedbanych chodnikach można zawiadamiać straż miejską, wyjątkowo wielu opolan tak właśnie robi. Informują, w jakich miejscach jest niebezpiecznie ślisko. My zgłaszamy dzisiaj chodnik wzdłuż ul. Ozimskiej od skrzyżowania z Sandomierską do ul. Głogowskiej, chodnik przy Tesco i przy pływalni Akwarium. Wszędzie tam leży śnieg zmieszany z piaskiem, który przy dodatnich temperaturach zamienia się w śliskie błoto.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama