Nie zapominajcie o nas

  Nie zapominajcie o nas

  Jan

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Na osiedlu Metalchem można już zagrać w piłkę nożną. Teraz młodzież zabrała ponad 200 podpisów pod nowym projektem.
  Tutaj mieszka spora grupa młodzieży - mówi Irena Skiżewska, która pracuje w tamtejszym klubie osiedlowym MOK. - Zimą spotykają się w klubie, a latem tak naprawdę nie mają co robić.
  - Do centrum miasta jest spory kawałek, żeby pograć w kosza, musimy jeździć autobusem, a przecież można by było u nas takie boisko zrobić. Wszyscy tak myślimy - mówi Bartek Zieliński z Metalchemu.

  Tak właśnie narodził się pomysł wybudowania boiska do gry w piłkę koszykową.
  Jest już miejsce - plac przy ulicy Złotej, są chęci do pracy i poparcie mieszkańców osiedla. Młodzież (m.in. Kamil Prokopowicz, Bartek Zieliński, Artur Magiera) w ciągu kilku dni zebrała ponad 200 podpisów pod petycją do władz miasta w sprawie budowy boiska. Jeden podstawowy problem to pieniądze.
  - To musiałaby być inwestycja z udziałem mieszkańców - mówi Tomasz Kwiatek, opolski radny, który zajął się tą sprawą. - Mieszkańcy musieliby dać coś od siebie. Zaproponowałem im wykonanie projektu technicznego.
  Decyzję w sprawie wyłożenia pieniędzy na ten cel będzie musiała podjąć wspólnota mieszkaniowa, która zbierze się w marcu.
  - Jeżeli pieniędzy nie będzie, to projekt upadanie. Jestem członkiem tej wspólnoty i na najbliższym posiedzeniu przedstawimy projekt uchwały w tej sprawie - mówi Irena Skiżewska.

  Młodzież ma nadzieję, że dorośli wyjdą jej naprzeciw.
  - Mieszkamy w zapomnianej przez wszystkich dzielnicy i może tym razem uda się coś zrobić - mówią chłopcy.
  Już raz się udało. Rok temu młodzież, z Maćkiem Wilczyńskim na czele (i tym razem chłopak zaangażował się w nowy projekt), zbierała podpisy pod petycją w sprawie budowy boiska do piłki nożnej. Jesienią ubiegłego roku, miasto zamontowało tam dwie bramki.
  - Moim zdaniem lepiej, żeby młodzież grała w kosza, nawet jeżeli miałoby to coś kosztować, niż siedziała na ławkach czy trzepakach i marnowała czas - mówi Irena Skiżewska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama