Licznik sobie, spółka sobie

  Licznik sobie, spółka sobie

  Artur Janowski ajanowski@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Około 6 tys. zł wydała wspólnota mieszkaniowa z ulicy Kraszewskiego na urządzenie mierzące dostarczane ciepło, które od dwóch lat jest bezużyteczne.

  KOMENTARZ
  Zmieńcie zarządcę
  Artur Janowski
  Od kilku lat piszę o bojach opolan z zarządcami nieruchomości, ale tę kuriozalną historię nawet mi trudno zrozumieć. Jeśli faktycznie Feroma tak działa, a raczej nie działa, jak mówią mieszkańcy, to nie pozostaje im nic innego, jak zmienić zarządcę. Na opolskim rynku jest co najmniej kilku, którym sprawa licznika zajęłaby nie kilka lat, a kilka miesięcy.  Historia zaczęła się jeszcze w 2002 roku.
  Wtedy wspólnota, chcąc płacić za faktycznie pobrane ciepło dostarczane przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny, zadecydowała o zamontowaniu specjalnego licznika w piwnicy budynku przy ulicy Kraszewskiego 35. Feroma, administrująca kamienicą, wybrała wykonawcę i pod koniec 2002 roku licznik oraz urządzenia mu towarzyszące były gotowe. Całość prac kosztowała ok. 6 tys. zł.
  - Myśleliśmy, że teraz będziemy mogli się rozliczać zgodnie ze wskazaniami licznika, tymczasem do tej pory zarządca liczy nas w oparciu o kubaturę budynku - opowiada Jan Małysiak, jeden z mieszkańców.

  Wspólnota prosiła wielokrotnie Feromę, aby rozliczała ich zgodnie ze stanem licznika. Mimo upływu dwóch lat nic takiego się nie stało. Mieszkańcy słyszeli wciąż, że wkrótce tak się stanie.
  - Nie mogliśmy już dłużej tego słuchać i pod koniec ubiegłego roku członkowie wspólnoty postanowili, że do czasu wyjaśnienia całej sprawy nie będziemy płacić spółce za zarząd nieruchomością - mówi Małysiak.

  Na to Feroma odpisała: "Problematyka zabezpieczania dostaw ciepła do lokali wraz z rozliczeniem [...] nie mieści się w zakresie pojęcia zarządzania nieruchomością".
  - No, tego kuriozum już nie wytrzymaliśmy, niech ludzie wiedzą, jak pojęcie administrowania postrzega Feroma - mówi Małysiak, który przyszedł ze sprawą do naszej redakcji.

  Złość mieszkańców potęguje fakt, że pracownik ECO odwiedza piwnicę z licznikiem i sprawdza co jakiś czas, jego stan. Z informacji docierających do mieszkańców wynika, że licznik może mieć wadliwie zamontowane czujniki ciepła i stąd kłopoty.
  - Jeśli nawet tak jest, to spółka powinna to już dawno wyjaśnić. Po co my jej płacimy za administrowanie? - pyta Wiesław Chyłka.
  W piątek próbowaliśmy poznać stanowisko Feromy. Usłyszeliśmy tylko, że firma wypowie się po marcowym spotkaniu ze wspólnotą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama