Do pani doktor tylko na komórkę

  Do pani doktor tylko na komórkę

  Lud

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Od roku pacjenci tutejszej przychodni nie mogą się dodzwonić na jej numer stacjonarny. Dlaczego? Bo go nie ma.
  Próbowałem dzwonić na numer, który miałem w domu i z którego dawniej korzystałem, ale bez skutku. Telefon milczy - opowiada pan Bogdan, mieszkaniec Kup. - Chciałem w ten sposób umówić się na wizytę popołudniową, bo w ciągu dnia nie mogę wyjść z pracy. Dopiero kiedy osobiście wybrałem się do lekarza, okazało się, że w przychodni po prostu nie ma telefonu. Uważam, że to skandal. Teraz już wiem, że pani doktor ma komórkę, ale przecież nie wszyscy pacjenci znają jej numer. Przychodnia powinna mieć telefon stacjonarny - kończy nasz czytelnik.
  - To prawda, mimo starań wciąż nie mogę się doczekać telefonu. Już rok temu złożyłam wniosek, ale Telekomunikacja twierdzi, że nie można podłączyć do nas telefonu z przyczyn technicznych - przyznaje dr Halina Matoliniec.
  Dawniej problemu nie było, bo do ośrodka można było się dodzwonić za pośrednictwem centrali pobliskiego szpitala. Od kilku lat przychodnia nie jest już jednak częścią szpitala, a ten od roku nie łączy już z nią rozmów.
  - Jako szef publicznej jednostki nie mogę świadczyć usług telefonicznych prywatnym osobom - wyjaśnia Tadeusz Pala, dyrektor szpitala. - Dlatego odłączyliśmy przychodnię od naszej centrali.
  Przedstawiciel TP SA, którego poprosiliśmy wczoraj o wyjaśnienie odmowy podłączenia telefonu, poprosił o kilka dni na zebranie informacji. Pomoc w wyjaśnieniu braku numeru stacjonarnego deklaruje natomiast wójt gminy Dobrzeń Wielki, do której należy budynek przychodni.
  - Wiem, że kiedyś pisaliśmy w tej sprawie do Telekomunikacji, ale nie miałem pojęcia, że tam wciąż nie ma telefonu. Na pewno się tym zajmę - obiecał Alojzy Kokot, wójt Dobrzenia Wielkiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama