Niebezpieczeństwo zażegnane w połowie

  Niebezpieczeństwo zażegnane w połowie

  Sly

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Jeszcze w tym roku przy ul. Krapkowickiej pojawi się porządny chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie.
  O kłopotach mieszkańców ulicy Krapkowickiej informowaliśmy w czwartek 10 marca.

  O kłopotach mieszkańców ulicy Krapkowickiej informowaliśmy w czwartek 10 marca.

  Tragedia na ulicy

  Tragedia na ulicy


  Planowany do remontu odcinek Krapkowickiej okrył się ponurą sławą po tragedii, do jakiej doszło tam 4 września 2003 roku. Około godz. 22 jadący fordem transitem Artur K. potrącił idącą prawidłowo poboczem Magdalenę Ch. i uciekł z miejsca wypadku. Ciężko ranna kobieta została znaleziona dopiero półtorej godziny później i została przewieziona do szpitala. Niestety, trzy dni później zmarła.
  Policja trafiła na ślad sprawcy, ponieważ na miejscu wypadku znaleziono fragment rozbitej przedniej szybę forda wraz z numerem rejestracyjnym samochodu. Artur K. został zatrzymany
  9 września. W międzyczasie zdążył wstawić u znajomego nową szybę i nieudolnie, własnoręcznie, naprawić uszkodzoną karoserię samochodu. 27 maja ubiegłego roku Sąd Rejonowy w Opolu skazał go na 4,5 roku więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.  Zmiany dotyczą 1,5-kilometrowego odcinka od ul. Niemodlińskiej do skrzyżowania z ul. Dworską. O tym, że Krapkowicka to jedna z najbardziej niebezpiecznych ulic dla pieszych w Opolu pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, kiedy przestawiliśmy sytuację mieszkańców z rogatek Opola sąsiadujących z Winowem. Z racji tego, że Krapkowicka na całej swojej długości nie ma porządnego pobocza, piesi nie są w stanie uciec przed pędzącymi samochodami.

  Na remont całej, niemal pięciokilometrowej drogi, miasto nie ma na razie pieniędzy. W tym roku ma być wyremontowany 1,5-km odcinek rozpoczynający się od ul. Niemodlińskiej aż do ul. Dworskiej (jest to drugi koniec ulicy, niż ten, który opisywaliśmy). W budżecie przeznaczono na to 967 tys. złotych.

  - Remont Krapkowickiej to dla nas niezwykle ważna sprawa i ma on służyć głównie poprawie bezpieczeństwa. Na razie jest zrobiona dokumentacja techniczna na przebudowę pierwszego odcinka Krapkowickiej - przyznaje Mirosław Pietrucha, rzecznik prezydenta miasta. Projekt zakłada budowę chodnika ze ścieżką rowerową, postawienie oświetlenia i wymianę nawierzchni jezdni. - Przetarg na remont Krapkowickiej ma się odbyć na przełomie kwietnia i maja, prace powinny się rozpocząć po czerwcu i zakończyć w tym roku.
  Nie wiadomo, kiedy rozpocznie się remont pozostałej części Krapkowickiej, szczególnie odcinka rozpoczynającego się od granic miasta, o którymi pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.
  Na razie na tę część drogi powstała jedynie koncepcja układu komunikacyjnego. Jeżeli w budżecie znajdą się pieniądze, projekt techniczny powstanie najwcześniej w przyszłym roku, a przebudowa kolejnego odcinka rozpoczęłaby się w następnym roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama