Czekają nas kolejne wykopy

  Czekają nas kolejne wykopy

  Jan

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  W piątek rozstrzygnięto przetarg na przebudowę skrzyżowania ulic Spychalskiego i Wrocławskiej.

  A na moście beton
  Trwa remont mostu Piastowskiego. Cała jego nawierzchnia została już wylana betonem. - Pogoda nam sprzyjała i można było to zrobić - mówi Jerzy Bradecki. - Teraz musimy zaczekać kilka dni, aby beton mógł dobrze zastygnąć. Potem trzeba będzie wykonać zabieg sprężania, czyli ponaciągać za pomocą kabli elementy, na które został wylany beton, żeby w przyszłości wszystko dobrze leżało.
  Kiedy wykonawca upora się z betonem, będzie mógł rozpocząć prace wykończeniowe. Przed nim jeszcze ułożenie chodników, montaż oświetlenia i malowanie.
  - Jesteśmy spokojni o termin zakończenia tych prac - mówi Jerzy Bradecki. - Tak jak zapowiadaliśmy, w maju będzie już po remoncie.  Przebudowę ma prowadzić Opolskie Przedsiębiorstwo Usług Drogowych. Miasto planowało przeznaczyć na tę inwestycję 2 miliony 200 tysięcy złotych. Firma zobowiązała się do wykonania tych prac za 1 mln 600 tysięcy złotych.
  Jeżeli nie będzie protestów wobec wyników przetargu, umowa z wykonawcą zostanie podpisana zaraz po świętach.
  - Potem wykonawca będzie musiał przedstawić nam harmonogram prac - mówi Piotr Rybczyński, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg. - Na pewno skrzyżowanie będzie zamknięte. Kiedy to nastąpi, będzie zależało od wykonawcy i właśnie tego harmonogramu. Na pewno będzie to kwiecień.
  Wykonawca na zakończenie prac ma czas do 10 czerwca. Tymczasem, zgodnie z zapewnieniami dyrektora MZD, otwarcie skrzyżowania ma się zbiec z oddaniem do użytku wyremontowanego mostu. Most ma zostać otwarty jeszcze w maju.
  - Nie zmieniamy naszych planów. Na pewno nie będziemy czekać z otwarciem mostu do 10 czerwca - mówi Piotr Rybczyński. - Wykonawca najpierw zrobi przynajmniej jedną jezdnię, tak aby po otwarciu mostu można było tamtędy przejeżdżać.
  Na skrzyżowaniu zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna, przebudowane zostaną chodniki. Wszystko po to, by samochody przejeżdżały płynnie. Przed zamknięciem mostu Piastowskiego ruch w tej części miasta był bardzo duży. Często dochodziło do wypadków i stłuczek. Cierpieli nie tylko kierowcy, ale również przechodnie, którzy slalomem między samochodami przebiegali na drugą stronę ulicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama