Szklane oczy na osiedlach

  Szklane oczy na osiedlach

  Infografika: Fred

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Wiemy już, które ulice na ZWM i Malince - jeszcze w tym roku - obserwować będą miejskie kamery.
  Szklane oczy na osiedlach

  ©Infografika: Fred

  W środę członkowie komisji bezpieczeństwa działającej przy prezydencie ustalili, które to będą miejsca. Oko kamery obejmie m.in. ulice Szarych Szeregów, Bytnara Rudego, Hubala Grota-Roweckiego (wszystkie lokalizacje na mapce obok).

  - To są miejsca, gdzie kamery będą najbardziej efektywne - wyjaśnia podkomisarz Robert Pantak, komendant II Komisariatu Policji na Chabrach. - Co to oznacza? Wytypowaliśmy miejsca, gdzie dochodzi do największej ilości zdarzeń. Kamery ułatwią nam namierzenie potencjalnych sprawców, a w przyszłości umożliwią skierowanie patroli w inne miejsca.
  Projekt zakłada zamontowanie 16 kamer (większość na osiedlu ZWM, a tylko jedna na Malince w rejonie skrzyżowania ulic Kieleckiej i Bielskiej). Jednak w tym roku miasto kupi 8 urządzeń na osiedle ZWM.
  - Wyposażymy też centrum odbiorcze, które powstanie na komisariacie na Chabrach - tłumaczy Mirosław Pietrucha, rzecznik prezydenta.
  Przypomnijmy, że pomysł obserwowania osiedla podoba się mieszkańcom. W sondzie, którą przeprowadziliśmy wśród nich w ubiegłym roku, wszyscy zapytani poparli projekt instalowania kamer. - Będzie mniej przypadków zakłócania ciszy nocnej, bójek i wandali - mówili mieszkańcy.

  Także policja chwali monitoring. Jej zdaniem, dzięki niemu będzie mniej kradzieży samochodów i tablic rejestracyjnych na osiedlu. Ratusz zapewnia, że monitoring ruszy już w drugiej połowie roku. Najpierw trzeba jednak rozstrzygnąć przetarg na wykonawcę centrum i sieci. Miasto ma na ten cel ok. 240 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama