Droga do poprawki

  Fot. Paweł Stauffer

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Przez kilka dni nie można było przejechać betonową ulicą w kierunku Borek. Powód? Wysoki poziom wody w Odrze i Małej Panwi.
  - Tak jeździło się do Borek kilka dni temu...

  - Tak jeździło się do Borek kilka dni temu... ©Fot. Paweł Stauffer

  W niedzielę w pobliżu wiaduktu kolejowego wody było tak dużo, że tylko duże samochody terenowe były w stanie pokonać spore jezioro, które utworzyło się w miejscu drogi. Mieszkańcy, którzy jeżdżą tędy na skróty, przez kilka dni musieli jeździć okrężną, dłuższą drogą.

  - To nic nowego, co roku ta droga jest zalewana. Ludzie o tym wiedzą i jeżdżą naokoło - mówi Willibald Wenzel, sołtys Czarnowąs. - Zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić i tak naprawdę nie wiem, czy cokolwiek można z tym zrobić. Jak mocniej popada czy po roztopach, Odra przybiera, na Małej Panwi pojawia się tzw. cofka i wtedy rowem melioracyjnym woda przelewa się na drogę i pola. Tak było w tym miejscu od lat.
  Wczoraj trasa na Borki była już prawie sucha. Wielka kałuża stała jeszcze tylko w najniższym miejscu, pod wiaduktem. Wcześniej interwencje mieszkańców dotarły jednak do urzędu gminy.

  - Droga nie jest prawidłowo odwodniona i stąd się biorą problemy. A jeszcze mieliśmy wysoki stan Małej Panwi, więc zalane były również okoliczne pola. Już zleciłem odpowiednie prace w tym miejscu, zaczną się, jak tylko woda opadnie - zapewnia Alojzy Kokot, wójt Dobrzenia Wielkiego. - To jedyne miejsce w gminie, w którym w czasie ostatnich roztopów mieliśmy problemy. Woda w Małej Panwi była bardzo wysoka, ale teraz z dnia na dzień jest jej coraz mniej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama