Wreszcie rusza ISPA

  Wreszcie rusza ISPA

  Poj

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Dziś o godz. 10.30 operator ma uruchomić koparkę przy ul. Szerokiej w Polskiej Nowej Wsi. Oznacza to rozpoczęcie robót ziemnych w ramach programu kanalizacji Opola i 6 ościennych gmin.
  Ekipa poznańskiej spółki WUPRInż jest już na miejscu. Dziś przy przepompowni na ul. Szerokiej uruchomiony zostanie ciężki sprzęt. To miejsce, w którym rozpoczyna się "ispowska" sieć. ISPA, przekształcona po wejściu Polski do Unii w Fundusz Spójności, to program ekologiczny. W 65 procentach sfinansuje nam budowę kanalizacji w Opolu i gminach Komprachcice, Prószków, Dąbrowa, Tarnów, Chrząstowice oraz Łubniany. Wartość projektu jest duża - aż 62,3 mln euro. Brakujące sumy, których nie da nam Unia, muszą wyłożyć samorządy.

  - Polska Nowa Wieś nie będzie jedynym miejscem, gdzie rozpoczynamy prace - mówi Stanisław Tyka, naczelnik Biura ISPA w opolskim urzędzie miasta. - W ciągu najbliższych dni zaczną się także roboty w Chmielowicach, Folwarku i Komprachcicach. Równolegle będzie pracowało sześć brygad.
  Ten etap robót nie zakłóci ruchu drogowego w tych wsiach, bo albo jezdnie będą zablokowane częściowo, albo wyznaczone zostaną objazdy.

  Kanalizacja w gminach Komprachcice i Prószków to pierwszy etap wielkiej budowy, która ma się zakończyć do grudnia 2007 roku. Opóźnia się rozstrzygnięcie przetargów na kolejne etapy, m.in. dlatego, że wykonawcy mają wiele pytań do specyfikacji. Tyka twierdzi, że urzędnicy wolą dokumentację poprawić, niż ryzykować jeszcze większe opóźnienia, gdyby firmy chciały te rozstrzygnięcia oprotestować w Urzędzie Zamówień Publicznych.
  Latem roboty mają już trwać we wszystkich "ispowskich" gminach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama