Wyszli na chwilę, wrócą po trzech miesiącach

  Wyszli na chwilę, wrócą po trzech miesiącach

  Lod

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Handlujemy w kurzu i pyle - mówią kupcy z targowiska Centruś w Opolu. Wszystko przez to, że nie dokończono remontu płyty placu targowego.

  Nie będzie handlu

  Nie będzie handlu


  Kupcy poinformowali wczoraj, że w piątek z powodu pogrzebu Ojca Świętego nie będą w Opolu handlowali. - Należyte przeżycie tego dnia jest ważniejsze do zysków - powiedział nam Grzegorz Hanusek z targowiska Centruś. Podobnie nieczynne będą targowiska Cytrusek i Centrum przy ul. Dubois.
  - Nie zmuszamy kupców do zamykania w tym dniu straganów - poinformował nas Robert Macierzyński, kierownik miejskich targowisk. - To ich osobista decyzja. Nasz inkasent przyjdzie na targowiska. Jeśli nikogo tam nie będzie, po prostu nie pobierze opłaty - skwitował.  O rozpoczęciu remontu pisaliśmy pod koniec ubiegłego roku. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia kupcy poprosili o niespełna miesięczną przerwę w remoncie. Prace zostały przerwane. Do dziś ekipy budowlane nie wróciły na plac.
  Na pozostawionej bez naprawy pustej części targowiska hula teraz wiatr, wzniecając tumany kurzu. - Aby jakoś funkcjonować, wylewamy na ubitą ziemię wodę. Mniej się kurzy - tłumaczy jeden z kupców na targowisku.
  Remont prowadzi Miejski Zakład Komunalny. - Zwracaliśmy uwagę na ten problem jego pracownikom - dodaje Grzegorz Hanusek, jeden z szefów tamtejszego stowarzyszenia kupców.

  Dariusz Bajno, prezes Zakładu Komunalnego, przyznał, że otrzymywał, także z ratusza, pytania o wznowienie remontu. - Pod koniec stycznia mieliśmy wrócić na plac, ale wówczas zaczęła się sroga zima. Prace wstrzymaliśmy. Do świąt wielkanocnych nie było okazji do ich wznowienia. Zaczniemy w przyszłym tygodniu - zapowiada.
  To cały czas pierwszy etap remontu, który polega na wymianie starych straganów oraz remoncie nawierzchni. Według prezesa pracownicy zakładu, nie mogąc zimą remontować nawierzchni, przygotowywali nowe stragany. - Skończymy w ciągu dwóch miesięcy - zapewnia szef Zakładu Komunalnego.

  W tym roku planuje się wykonanie drugiego etapu remontu, czyli remontu nawierzchni pomiędzy pawilonami od strony głównego wejścia i montowania ścianek ognioodpornych między sklepami. Za cały remont Zakład Komunalny ma zapłacić około 250 tysięcy złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama