Dach nad głową znajdą przy ulicy Walecki

  Dach nad głową znajdą przy ulicy Walecki

  Art.

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Pojawiła się nowa szansa na mieszkania socjalne. Miasto chce wybudować blok w Nowej Wsi Królewskiej.
  Choć dziś urząd nie chce mówić o szczegółach, to wiemy, że już rozpoczął starania o uzyskanie pozwolenia na budowę budynku przy ulicy Józefa Walecki (byłoby tam kilkanaście mieszkań).

  - Rozważamy w tym miejscu kilka wariantów, począwszy od budowy nowego, a skończywszy na adaptacji któregoś ze starych budynków - ujawnia Janusz Kwiatkowski, zastępca prezydenta Opola ds. lokalowych. - Nie chcę jeszcze mówić o szczegółach, bo są plany, a jak coś napiszecie, to od razu rozdzwonią się u mnie telefony chętnych. Wolę mówić o konkretach.
  Tymi konkretami jest szesnaście nowych mieszkań dla najuboższych, które mają powstać do końca roku przy ulicy Srebrnej, oraz kolejne sześć przy Odrzańskiej.
  - Przebudujemy tam pustą do tej pory salę w budynku, w którym już są lokale socjalne - tłumaczy Kwiatkowski. - Wprawdzie najpierw chcieliśmy, aby wykorzystał ją jakiś klub sportowy, ale spora odległość od centrum była za dużą przeszkodą.
  Adaptacja sali przy Odrzańskiej ma być zakończona latem. Lokale przy ul. Sieradzkiej na przełomie roku. A mieszkania przy ulicy Walecki?

  - To są plany na 2006 rok, bo co roku chcemy oddawać około 10 nowych lokali socjalnych - tłumaczy Kwiatkowski.
  Przypomnijmy, że na takie lokale czeka w Opolu jeszcze 160 rodzin, w tym spora grupa z wyrokami o eksmisji wiszącymi nad głową. Ratusz chce co roku przeznaczać milion złotych na powstanie mieszkań socjalnych. W tym roku oddano do użytku 10 lokali przy ulicy Luboszyckiej, co kosztowało budżet miasta ponad 500 tys. zł. - Chcemy jeszcze wspólnie z mieszkańcami upiększyć otoczenie tego budynku przez posadzenie krzewów i drzewek - dopowiada Kwiatkowski. - Przymierzamy się również do remontu budynku z mieszkaniami socjalnymi przy ulicy Kępskiej. W tym roku czeka go ocieplenie i remont całej elewacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama