Liście dębu rozdane

  Liście dębu rozdane

  Jag

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  "Lato, śpiwór, wałówka i ja" - to tytuł jednej z piosenek, które zaprezentowali uczestnicy VI Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego "Liść Dębu", który odbył się w Zespole Szkół w Dąbrowie.
  Gminny kiedyś konkurs piosenki zamienił się w festiwal artystyczny, w którym udział biorą uczniowie ze wszystkich zakątków województwa. W tym roku odbył się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Opolskiego. Przez dwa dni (miniony czwartek i piątek) szkoła w Dąbrowie żyła festiwalowymi zmaganiami.

  Nagrodami były złote, srebrne i brązowe liście dębu. Jury oceniało występy w trzech kategoriach wiekowych.
  Jak poinformowała "NTO" Barbara Lewandowicz, która wraz z Dorotą Słomką sprawowała pieczę artystyczną nad festiwalem, w tym roku w imprezie uczestniczyło ponad 200 uczniów. 27 solistów i 18 zepołów.
  Pierwszego dnia na szkolnej estradzie wystąpili soliści. W kategorii klas I-III najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Kwiatek z Zespołu Szkół w Dąbrowie. Kategorię uczniów klas IV-VI wygrała Joanna Sawicka z ZS Lisięcice zaś wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjny był Tomasz Łozowicki z PG Niemodlin.

  Piątek należał do zespołów estradowych. Kategorię kl. I-III wygrały Wesołe Nutki z PSP nr 7 w Opolu. Złoty Liść Dębu w kat. uczniów kl. IV-VI wręczono zespołowi Rytmix z PSP nr 3 w Grodkowie, zaś wśród gimnazjalistów najlepiej zaprezentował się zespół Marzenie z PG w Żelaznej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama