Porządki na dnie

  Poj

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Woda w stawku przy ul. Barlickiego została spuszczona i rozpoczęło się czyszczenie jego dna. Na początku maja ma tam być czysto. Uruchomiona zostanie także fontanna.

  Uważaj na te schody!
  Prowadzą od górnego tarasu w stronę murku okalającego stawek. Beton, którym zostały wylane, skruszał. Odłupują się całe jego płaty. Wczoraj firma sprzątająca zgarnęła je na bok, ale są dni, kiedy ten gruz leży na schodach. Można się o niego potknąć. Kolejne stopnie pękają pod stopami przechodniów.
  - Nie mamy pieniędzy na remont tych schodów - powiedziała nam Grażyna Rącka z wydziału ochrony środowiska. - W jeszcze gorszym stanie są schody na placu Teatralnym i przy kortach na Dambonia. Te remonty musimy zrobić w pierwszej kolejności, bo tam jest bardziej niebezpiecznie.  Wielkie sprzątanie stawku odbywa się raz do roku.
  Najpierw trzeba spuścić zabrudzoną wodę, a potem z suchego dna zgarnąć śmieci i szlam. Przy okazji zebrane zostaną kilogramy szkła - przede wszystkim butelek - pozostałość po imprezach pod gołym niebem.
  - Dobrze, że stawek jest czyszczony - powiedziały nam gimnazjalistki Kasia Michen i Ania Marcinkowska, które w ciepłe dni lubią posiedzieć na schodach prowadzących prosto do wody.
  Wczoraj dziewczyny przyglądały się pracującym ludziom. To ekipa firmy Remondis, która na zlecenie miasta sprząta tereny zielone.
  - Kiedy dno stawku zostanie oczyszczone, pogotowie wodociągowe sprawdzi, czy odpływ wody jest prawidłowy - wyjaśnia Małgorzata Rabiega, naczelnik wydziału ochrony środowiska ratusza. - Jeśli wszystko będzie w porządku, na początku maja znów napuścimy wodę. Uruchomimy też fontannę po raz pierwszy w tym sezonie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finałowego!

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finałowego!

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!

   Wideo