No i zrobił się problem

  No i zrobił się problem

  Sly

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Zamknięcie placu Piłsudskiego spowodowało wczoraj rano kilkusetmetrowy korek na ul. Niemodlińskiej. Później było już spokojnie.
  Największy tłok był około godz. 8, kiedy samochody jadące w stronę centrum stały jeden za drugim od skrzyżowania z ul. Prószkowską do Wrocławskiej. Tłok był taki duży, że samochody wyjeżdżające z podporządkowanej Krapkowickiej miały trudności z wjazdem na Niemodlińską. Po kilkudziesięciu minutach sytuacja się unormowała.

  Według Dariusza Bernackiego, naczelnika opolskiej drogówki, nie ma potrzeby, by ruchem w tym rejonie kierowali policjanci. - Do czasu zakończenia remontu na ten korek nic nie można poradzić - uważa. - Obserwujemy ten teren na bieżąco, jak trzeba będzie, policjanci podejmą interwencję.
  Według Jerzego Bradeckiego, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, jedynym problemem był wjazd na ulicę Bończyka.
  - Już w poniedziałek mieliśmy jedną interwencję z ZUS-u, którego kierownicy poczuli się odcięci od dojazdu na Bończyka - wyjaśnia dyrektor. - Wytłumaczyliśmy im, że na czas remontu ulica Lompy jest dwukierunkowa i tamtędy można dojechać na Bończyka i do ZUS-u.
  Żeby na wąskiej ulicy Lompy mogły się minąć dwa samochody, MZD postawiło tam zakaz postoju, który będzie obowiązywał do końca przebudowy placu Piłsudskiego.

  - Niedługo większych problemów mogą narobić samochody wywożące z placu kostkę brukową. Jest jej kilka tysięcy ton, więc z pewnością wywózka zwiększy ruch na skrzyżowaniu Niemodlińskiej z Wrocławską - dodaje Bradecki. - Chciałem zasygnalizować ten problem i uczulić mieszkańców miasta. Po prostu musimy zacisnąć zęby i jakoś przez ten remont przebrnąć.
  Prace na placu mają się zakończyć do 10 czerwca. Przebudowa skrzyżowania i postawienie sygnalizacji świetlnej oraz latarni będą kosztowały około 1,7 mln złotych.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  SMOG W OPOLU [MAPA JAKOŚCI POWIETRZA]

  Mapę dostarcza Atmoterm

  Warto zobaczyć

  Niezwykła książka kulinarna w prezencie!

  Niezwykła książka kulinarna w prezencie!

  Festiwal Książki już za 3 miesiące w Opolu!

  Festiwal Książki już za 3 miesiące w Opolu!

  Nie daj się okraść w sieci

  Nie daj się okraść w sieci

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.

  Koniec urlopu na żądanie, zakaz dorabiania w innej firmie i dłuższy czas pracy dla palaczy.

  Wideo