No i zrobił się problem

  No i zrobił się problem

  Sly

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Zamknięcie placu Piłsudskiego spowodowało wczoraj rano kilkusetmetrowy korek na ul. Niemodlińskiej. Później było już spokojnie.
  Największy tłok był około godz. 8, kiedy samochody jadące w stronę centrum stały jeden za drugim od skrzyżowania z ul. Prószkowską do Wrocławskiej. Tłok był taki duży, że samochody wyjeżdżające z podporządkowanej Krapkowickiej miały trudności z wjazdem na Niemodlińską. Po kilkudziesięciu minutach sytuacja się unormowała.

  Według Dariusza Bernackiego, naczelnika opolskiej drogówki, nie ma potrzeby, by ruchem w tym rejonie kierowali policjanci. - Do czasu zakończenia remontu na ten korek nic nie można poradzić - uważa. - Obserwujemy ten teren na bieżąco, jak trzeba będzie, policjanci podejmą interwencję.
  Według Jerzego Bradeckiego, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg, jedynym problemem był wjazd na ulicę Bończyka.
  - Już w poniedziałek mieliśmy jedną interwencję z ZUS-u, którego kierownicy poczuli się odcięci od dojazdu na Bończyka - wyjaśnia dyrektor. - Wytłumaczyliśmy im, że na czas remontu ulica Lompy jest dwukierunkowa i tamtędy można dojechać na Bończyka i do ZUS-u.
  Żeby na wąskiej ulicy Lompy mogły się minąć dwa samochody, MZD postawiło tam zakaz postoju, który będzie obowiązywał do końca przebudowy placu Piłsudskiego.

  - Niedługo większych problemów mogą narobić samochody wywożące z placu kostkę brukową. Jest jej kilka tysięcy ton, więc z pewnością wywózka zwiększy ruch na skrzyżowaniu Niemodlińskiej z Wrocławską - dodaje Bradecki. - Chciałem zasygnalizować ten problem i uczulić mieszkańców miasta. Po prostu musimy zacisnąć zęby i jakoś przez ten remont przebrnąć.
  Prace na placu mają się zakończyć do 10 czerwca. Przebudowa skrzyżowania i postawienie sygnalizacji świetlnej oraz latarni będą kosztowały około 1,7 mln złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finałowego!

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finałowego!

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!

   Wideo