Mała ulga, duży pożytek

  Mała ulga, duży pożytek

  Lod

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Jest duża szansa na to, aby osoby niedowidzące z powrotem otrzymały bezpłatne przejazdy autobusami MZK.
  Pod koniec ubiegłego tygodnia komisja społeczna zaproponowała zmianę miejskich przepisów dotyczących przyznawania ulg. Zrobiła to po tym, jak poinformowaliśmy o problemach osób niedowidzących z Opola, którym odebrano możliwość bezpłatnych przejazdów autobusami miejskimi.

  Po naszej publikacji (13 kwietnia 2005 r.) sprawą obiecał zająć się wiceprzewodniczący rady miasta Jan Ostrowski i to on zaproponował komisji zmianę przepisów, tak aby niedowidzący mogli znowu jeździć bezpłatnie.
  - Wniosek został przyjęty i prawdopodobnie wrócimy do przepisów, które obowiązywały w zeszłym roku - mówi Jan Ostrowski.
  Od 1 stycznia tego roku wprowadzono zapis dający ulgi tylko osobom które posiadają tzw. dawną pierwszą grupę inwalidztwa (niedowidzący do nich się nie zaliczają).

  Szacuje się, że problem dotyczy około 120 mieszkańców Opola. - Zwykle to także osoby skromnie zarabiające. Więc ulga bardzo by im pomogła - ocenia Henryk Papuga, dyrektor okręgu opolskiego Polskiego Związku Niewidomych.
  Pismo w obronie swoich członków wysłał już do prezydenta miasta zarząd główny Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie.
  - Opole to jedyne miasto, gdzie zniesiono ulgi - mówi Elżbieta Oleksiak, szefowa działu rehabilitacji w Polskim Związku Niewidomych. - Wiemy jednak, że nie mamy wielkich szans na przekonanie z Warszawy władz Opola. Więcej pomóc mogą opolskie media - zakończyła.

  Wiceprzewodniczący rady miasta poinformował w piątek, że nowy projekt uchwały dający zniżki niewidomym zostanie przedstawiony na majowej sesji rady miasta. O tym, czy niedowidzący odzyskają swoją ulgę, zdecydują radni w głosowaniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama