Razem przenieśliśmy szafy

  Razem przenieśliśmy szafy

  Agata Jop ajop@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Pani Małgosia potrzebowała mebli, bo spalił jej się dom. Pani Dorota chciała jej meble podarować. Pomogliśmy w transporcie i załadunku.
  Od początku marca, czyli od pożaru przy ul. Eichendorffa, opiekujemy się rodziną Małgorzaty Pogrzeby. Spalił jej się wówczas pokój, w którym mieszka razem z trzema synami. Na apel "NTO" o dary rzeczowe dla tej rodziny zgłosiło się wielu opolan. Pani Małgosia dostała od Państwa to, co najpotrzebniejsze na początek, m.in. wersalki do spania dla swoich chłopców, a Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie sfinansował remont.

  W ubiegłym tygodniu na nasz apel odpowiedziała Dorota Bigos. Chciała oddać rodzinie pogorzelców cały komplet mebli.
  - Są ze mną przez całe moje życie - zwierzyła się nam. - Rodzice kupili je jeszcze przed moim narodzeniem, kiedy przeprowadzili się na ulicę Partyzancką.
  Czy meble zmieszczą się u pani Małgorzaty? Pokój ma 5 na 5 metrów, trzeba było sprawdzić, czy regały i dwie szafy do niego wejdą. Pani Małgorzata pojechała na ul. Partyzancką. Wspólnie z Dorotą Bigos pomierzyły meble.
  - Starczy miejsca - stwierdziły. Wielką, trzydrzwiową szafę pani Małgosia postanowiła ustawić w przedpokoju.
  Problem tkwił tylko w transporcie - potrzebny był duży samochód i silni mężczyźni do załadunku. W czwartek skontaktowaliśmy się z Tomaszem Jakubowem, właścicielem firmy tapicerskiej i transportowej.
  - Nie ma problemu, zrobię to za darmo - stwierdził pan Tomasz, kiedy usłyszał, że chodzi o rodzinę pani Małgorzaty, o której losach czytał wcześniej w "NTO".
  Umówiliśmy się na piątkowe popołudnie. Żeby akcja przebiegała sprawniej i szybciej, nasi dziennikarze pomagali znosić ciężkie meble z pierwszego piętra domu pani Doroty. Do samochodu ładowali je Leon Sosna i Grzegorz Wojdyga, pracownicy firmy Trend - Tomasz Jakubów. Uwinęliśmy się razem w godzinkę.

  Pani Małgorzata już czekała przy ul. Eichendorffa. Jej nastoletni syn Krzysztof pomógł poodsuwać wszystko, co stało na drodze niosącym meble. Wczoraj jego mama mogła się już cieszyć z zagospodarowanego pokoju. Brakuje tu jeszcze jedynie rozkładanej sofy. Pani Małgorzata sypia na podłodze, na kołdrach, razem z najmłodszym chłopcem, 2,5-letnim Patrykiem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama