Pokazali najlepszych

  Pokazali najlepszych

  Lud

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  W niedzielę sala tutejszego domu kultury wypełniła się po brzegi. Co ściągnęło mieszkańców? Prezentacje ich krewnych i sąsiadów, wśród których są m.in. malarze, poeci i muzycy.
  Zeszłoroczny pokaz pod hasłem "Znani i mniej znani" okazał się takim sukcesem, że władze wioski zdecydowały się powtórzyć imprezę. I miały rację, bo pomysł przypadł do gustu karłowiczanom. W niedzielę mogli oni obejrzeć m.in. wyszywane obrazy Gertrudy Wolańskiej, której minidzieła na razie trafiają tylko jako prezenty do najbliższej rodziny.
  - Ludzie to by je może nawet kupili, ale za ile ja mam je sprzedawać? Nad jednym siedzę po kilka tygodni, więc to bardziej hobby niż sposób na dorabianie - śmieje się pani Gertruda.
  Obok jej wystawy można było zobaczyć haftowane serwety i obrusy, poszewki na poduszki czy pisanki dzieła tutejszych gospodyń. Swoimi pracami chwalili się też uczniowi podstawówki i maluchy z tutejszego przedszkola. Skosztować można było też pysznych wypieków przygotowanych przez panie z zespołu "Lira", który późnym popołudniem zaprezentował się na scenie. Goście mieli również okazję posłuchać poezji m.in. Janusza Mazurkiewicza, Stanisława Szynkowskiego i Ireny Nowotarskiej, a także obejrzeć występ dziewczęcej drużyny harcerskiej "Euforia" i rodzinnego zespołu "Bahatczuk Band".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finału!

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finału!

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!

   Wideo