Chodziłeś do "jedynki"? Daj znać

  Chodziłeś do "jedynki"? Daj znać

  Sabina Kubiciel skubiciel@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Ponad 7500 absolwentów i 400 nauczycieli - to historia I LO w Opolu. Najstarszej szkoły w mieście.
  We wrześniu "jedynka" świętować będzie jubileusz 60-lecia powstania. Do końca maja organizatorzy czekają na zgłoszenia absolwentów i nauczycieli.

  To już IV spotkanie byłych uczniów. Znowu będzie można zobaczyć nielubianą jeszcze 25 lat temu panią z matematyki. Może teraz, bez dziennika, wyda się sympatyczniejsza? Swoich uczniów po kilkunastu, a czasem i więcej latach będą mogli spotkać również nauczyciele. Wielką fetę zaplanowano na 24 września.

  Z okazji jubileuszu zostanie wydana książka, w której znajdą się nazwiska absolwentów z ostatnich 60 lat oraz nauczycieli i dyrektorów. Będzie w niej również miejsce na uczniowskie wspomnienia.

  Organizatorzy zjazdu czekają na krótkie opisy szkoły, nauczycieli, uczniów i klasowych wycieczek, które utkwiły w pamięci absolwentów. Można je wysyłać na adres szkoły: I Liceum Ogólnokształcące, ul. Licealna 3, 45 - 714 Opole lub e-mailem: zjazd@ilo.opole.pl.Historia w pigułce
  Opolska "jedynka" powstała w 1945 r. jako Państwowe Gimnazjum i Liceum Męskie. Taką nazwę nosiła do 1948 roku, kiedy stała się I Gimnazjum i Liceum. Kolejna zmiana nastąpiła w 1951 roku. Wtedy przemianowano ją na Koedukacyjną Szkołę Podstawową i Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nr 11. "Jedynka" I Liceum Ogólnokształcącym stała się dopiero w 1960.

  Informacje o zjeździe
  Zjazd absolwentów zaplanowano na 24 września br. Do końca maja organizatorzy czekają na zgłoszenia oraz uczniowskie wspomnienia, które zostaną opublikowane w książce o "jedynce". Więcej informacji na temat uroczystości oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie www.ilo.opole.pl lub bezpośrednio w sekretariacie szkoły,
  tel. 474 29 44.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama