Niech mieszkańcy postanowią

  Niech mieszkańcy postanowią

  Sylwester Koral skoral@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  O przemianowaniu placu Wolności na plac Jana Pawła II mają zadecydować dwustopniowe konsultacje. Najpierw wypowiedzą się mieszkańcy i firmy zameldowane przy placu, a później reszta opolan.
  Tych pierwszych jest przy pl. Wolności nieco ponad 40. Jeszcze w tym miesiącu mieszkańcy oraz szefowie firm otrzymają z ratusza specjalne pismo z prośbą o wypowiedzenie się na temat zmiany nazwy placu.
  - Do takiego działania zobowiązują nas przepisy - powiedział Mirosław Pietrucha, rzecznik prezydenta miasta. - Po prostu nie można zmieniać adresu bez konsultacji z osobami, które mają tam mieszkania bądź firmy.
  Otrzymana w ten sposób opinia (pod warunkiem, że większość zainteresowanych będzie za pl. Jana Pawła II) zostanie przesłana nadzorowi wojewody oraz zostanie dopięta jako załącznik do uchwały o zmianie nazwy placu. Później ratusz chce przeprowadzić konsultacje wśród mieszkańców.
  - Co prawda nie musimy tego robić, ale chcemy. Chodzi o to, żeby zmiana nazwy nie była jedynie decyzją grupy ludzi, ale wszystkich mieszkańców Opola. Zresztą do urzędu docierają rozmaite opinie dotyczące uhonorowania Jana Pawła II. Wśród propozycji jest zmiana nazwy osiedla ZWM, ulicy Ozimskiej czy Krakowskiej - wylicza Pietrucha. Konsultacje będą się odbywały na dwa sposoby. Na internetowej stronie Opola znajdzie się formularz z zapytaniem o zmianę nazwy. Dokument będzie można wysłać przez internet bądź wydrukować i zanieść do któregoś z budynków ratusza. Tam też będzie można pobrać czyste formularze.
  - Te konsultacje potrwają kilka dni. Planujemy, że projekt uchwały mówiący o zmianie pl. Wolności na pl. Jana Pawła II powstanie do końca czerwca - dodaje rzecznik. - To, kiedy będzie głosowana, zależy od radnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama