Najbogatszy jest prezes Bajno

  Najbogatszy jest prezes Bajno

  Arti

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Prezes Zakładu Komunalnego okazał się najmajętniejszym wśród szefów miejskich spółek.
  Majątek Dariusza Bajno wyceniliśmy na ponad 478 tys. zł. Jak liczyliśmy? Dodaliśmy podane w oświadczeniu oszczędności, wartości nieruchomości oraz szacunkową wartość aut (z tym był największy kłopot, bo prezesi, których wozy są mniej warte niż 10 tys. zł, nie musieli ich wymieniać). Okazało się także, że największe oszczędności zgromadził Mirosław Patrzyński, szef TBS.
  W tym roku nie mogliśmy porównywać majątków z ubiegłorocznymi oświadczeniami. To dlatego, że większość prezesów rozstało się ze swoimi stanowiskami, a nowi składali oświadczenia po raz pierwszy.
  Pełną treść dokumentów będzie można obejrzeć już w wkrótce w internecie pod adresem www.opole.pl. Są tam też dostępne dokumenty z 2003 i 2004 roku, które składali poprzedni szefowie spółek. Jak co roku nie mogliśmy zobaczyć oświadczenia prezesa Energetyki Cieplnej Opolszczyzny, gdzie Opole ma 51 procent udziałów. Dlaczego? Bo dokumentu nie ma.
  - Oświadczenia składają tylko prezesi spółek, gdzie gmina ma 100 procent udziałów, a więc w przypadku ECO nie ma takiego obowiązku - tłumaczy Maciej Wujec, p.o. naczelnik ratuszowego wydziału kontroli.ILE MAJĄ PREZESI
  Dariusz Bajno
  Zakład Komunalny
  478 tys. zł
  oszczędności: 13 tys. zł, nieruchomości: dom o powierzchni 136,8 mkw. o wartości 430 tys. zł razem z działką, działka rolna-łąka 1,016 ha o wartości 5 tys. zł, dochody: 27,7 tys. (przychód 87 600,48) z wcześniejszej działalności w Biurze Projektów i Ekspertyz BIS-Projekt, dochód z Zakładu Komunalnego 55,4 tys. zł, auto: opel vectra CD 2.0 l, 1999 r. (30 tys. zł), kredyty: hipoteczny na budowę domu w wysokości 211 tys. zł w Kredyt Banku, konsumpcyjny 25 tys. zł na wyposażenie domu.

  Mirosław Patrzyński
  Towarzystwo Budownictwa Społecznego
  215 tys. zł
  oszczędności: 85 tys. zł, nieruchomości: mieszkanie o powierzchni 60 mkw. o wartości 120 tys. zł dochody: praca w Radzie Osiedla ZWM - 3,7 tys. zł, nie wpisał dochodów za pracę w OTBS, auto: nissan sunny (ok. 10 tys. zł)

  Dariusz Sitko
  Miejski Zakład Komunikacji
  178 tys. zł
  oszczędności: 12 tys. zł, nieruchomości: dom o powierzchni 120 mkw. o wartości 50 tys. zł, współwłaściciel 1/2 części; mieszkanie o powierzchni 59,8 mkw. o wartości 110 tys. zł, grunt pod domem 0,06 ha współwłasność 1/2 części o wartości 3 tys. zł, dochody: w MZK: 37,5 tys. zł, MZMK Sp. z o.o. w Brzegu 3,5 tys. zł, Nowa System SA z o.o. w upadłości 2,4 tys. zł, PUP w Opolu 2,5 tys. zł, auto: renault laguna, 1998 r. (28 tys. zł).

  Piotr Kętrzyński
  Wodociągi i Kanalizacja
  160 tys. zł
  oszczędności: 4 tys. zł, nieruchomości: mieszkanie pow. 66,4 mkw. - 120 tys. zł, dochody: 62,2 tys. zł za członkostwo w radzie nadzorczej WiK, a później prezesowanie w WiK, 15 tys. zł za pracę w Remaku SA, auto: ford fusion 1.4, 2003 r. (36 tys. zł)

  Anita Weber
  Miejska TV Opole
  17,5 tys. zł (17 tys.)*
  oszczędności: 70 euro, dochody: 52,4 tys. zł, samochód: citroen berlingo, 1998 r.

  *majątek podany w ubiegłym roku

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama