Ludzie boją się anten

  Ludzie boją się anten

  Arti

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Będziemy tu mieli ogromną mikrofalówkę - twierdzą mieszkańcy budynku przy ulicy Kamiennej 5.
  Ich niepokój wzbudza nowa stacja telefonii komórkowej sieci Idea, która powstanie na biurowcu "Społem" przy ulicy Ozimskiej. Od budynku mieszkalnego będzie ją dzielić kilkanaście metrów.- Oddziaływać będzie w stronę naszego podwórka, gdzie żyją ludzie z kilku budynków - opowiada Piotr Pancześnik, jeden z protestujących. - Jestem przekonany, że emitowane promieniowanie jest szkodliwe dla ludzi. Kto kupi od nas mieszkania, wiedząc, że mamy pod nosem coś takiego?
  - Będziemy tu mieli ogromną mikrofalówkę, a wszelkie urządzenia elektryczne zwariują - przepowiadała wczoraj pani Janina.
  Tymczasem Helena Konsencjusz, naczelnik wydziału architektury, uspokaja i precyzuje: - Z dokumentów, które musiał uzyskać inwestor, wynika, że projektowana stacja nie będzie negatywnie oddziaływać na środowisko. To nie będzie maszt, lecz trzy anteny. Poza tym budowa została uzgodniona także z wojewodą opolskim.

  Eugenia Zawadzka, dyrektor wydziału ochrony środowiska w urzędzie wojewódzkim, twierdzi, że - zdaniem specjalistów - stacje na dachach są niegroźne.
  - Nie oddziałują pionowo (na budynek), lecz poziomo, a więc na wysokość, gdzie nie ma ludzi - tłumaczy Zawadzka. - Jeśli ktoś z mieszkańców chce się zapoznać z dokumentami i przeczytać opinie fachowców, to zapraszamy do nas.

  Mieszkańcy są zawiedzeni, że ich protestu urząd nie uwzględnił i wydał już pozwolenie na budowę.
  - Szkoda, teraz wypada nam poczekać, aż to coś uruchomią, potem kupić urządzenie do mierzenia promieniowania i wykazać, że racja jest po naszej stronie - przekonuje Pancześnik.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Rozpoczynamy wojewódzki finał!

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Dowiedz się jaka postać stoi na strzeleckim rynku

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wybieramy Listonosza i Placówkę Pocztową Roku!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama