Wyobraźnia dzieci zeszła pod wodę

  Wyobraźnia dzieci zeszła pod wodę

  Jag

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Dwustu osiemdziesięciu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku spędziło jeden dzień w stworzonym przez siebie wodnym świecie.
  Była to część projektu pod nazwą "Dni Ziemi", który jest w szkole realizowany. Jego tematem przewodnim była woda.
  Na szkolnych korytarzach i w sali gimnastycznej pojawiły się stworzone przez dzieci elementy podwodnego świata. Uczniowie wykonali z papieru rzeźby zwierząt, roślin oraz morskich stworów. Zebrała się również mała kolekcja zabawek wykonanych ze śmieci, które uczniowie zebrali w swoim otoczeniu. - Z rolek po papierze toaletowym zrobiłam lornetkę - powiedziała "NTO" Natalia Młyńska z kl. I b. - Autobus udało mi się skleić z pudełek po lekarstwach.
  Jej koledzy z klasy, bliźniacy Radosław i Bartosz Włoch, ze starych gazet uformowali robota. - To tylko takie symboliczne zabawki, bo na pewno nie chciałbym się nimi bawić - powiedział Radosław Włoch.
  - W ten sposób niemal każdy uczeń uczestniczy w programie, którego celem jest pokazanie zagrożeń, jakie ze sobą niesie cywilizacja - powiedziała "NTO" Grażyna Świercz, jedna z autorek projektu "Dni Ziemi".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama