Nowy sklep zamiast nowych mieszkań

  Nowy sklep zamiast nowych mieszkań

  Poj

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Na polu obok Castoramy powstaje nowy salon meblowy. Prywatny inwestor planuje wjazd dla klientów od strony alei Solidarności, a wyjazd od ulicy Wiejskiej.
  Ruszyły roboty na nieużytkach pomiędzy hipermarketem Castorama a domkami jednorodzinnymi. Stanie tu pawilon handlowy - najprawdopodobniej meblowy, bo o takie pozwolenie budowlane wnioskowali w urzędzie miasta inwestorzy. Są to osoby prywatne, które 3 lata temu za 400 tys. zł kupiły 6 działek o łącznej powierzchni 41,80 ha. Urząd nie może ujawnić ich nazwisk z powodu ochrony danych osobowych. Ostatnio inwestorzy wnioskowali o zmianę w pozwoleniu dotyczącą także handlu artykułami przemysłowymi i spożywczymi. Helena Konsencjusz, naczelnik wydziału architektury, jeszcze nie podjęła w tej sprawie decyzji.
  Pawilon ma mieć powierzchnię 1360 metrów kwadratowych. Obok ma zostać wybudowanych 40 miejsc parkingowych. Klienci będą wjeżdżać od strony alei Solidarności (na razie jest to tylko kawałek ulicy prowadzący na tyły Castoramy, ale w przyszłości aleja ma zostać pociągnięta aż do Witosa). Wyjazd planowany jest od ul. Wiejskiej. Przypomnijmy, że w dawnym planie zagospodarowania przestrzennego był zapis, że w tym miejscu mogą być budowane mieszkania z towarzyszącymi usługami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama