Dzieli ich łańcuch niezgody

  Dzieli ich łańcuch niezgody

  Poj

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Dalszy ciąg konfliktu pomiędzy dwoma wspólnotami mieszkaniowymi z ulicy Chmielowickiej: coraz częściej musi tam interweniować policja.
  W piątek Bożena Sikorska z bloku przy Chmielowickiej 32-40 postawiła swoje auto przed łańcuchami ogradzającymi teren sąsiedniej wspólnoty mieszkaniowej.

  - Stanęłam w miejscu, gdzie nie obowiązuje zakaz postoju - opowiadała nam wzburzona. - Tymczasem ktoś z tamtego bloku wezwał policję. Funkcjonariusz zażądał, żebym przestawiła samochód, bo inaczej mi go odholują. Nie złamałam przepisów, więc nie rozumiem, po co policja ma być angażowana w takie sprawy?
  Aspirant Sławomir Szorc z komendy miejskiej policji przyznaje, że drogówka interweniowała.
  - Zresztą nie pierwszy raz od czasu, jak jedna ze wspólnot ogrodziła swój prywatny teren łańcuchami - podkreśla. - Tym razem samochód lokatorki utrudnił przejazd śmieciarce, ale mieliśmy już różne wezwania na Chmielowicką. To trudna sprawa. Nie wiem, jak wspólnoty zamierzają rozwiązać problem parkowania.
  "NTO" pisała o tym dwa tygodnie temu. Dwa bloki stoją naprzeciwko siebie. Spór dotyczy małego placu należącego do wspólnoty mieszkaniowej 52-58. Może na nim stanąć osiem samochodów. Właściciele ogrodzili to miejsce łańcuchami, lokatorzy dostali klucze do kłódek.
  Z tego powodu sąsiedzi spod numerów 32-40 nie mogą dojechać do swoich czterech miejsc parkingowych (wyłożyli je kostką brukową).

  - Przez ten plac przebiega droga pożarowa, która zgodnie z prawem musi być przejezdna o każdej porze dnia i nocy - twierdzi Lucjan Brzozowski z zarządu wspólnoty Chmielowicka 32-40.
  - Jaka droga pożarowa? - dziwi się Leokadia Guzicka z Chmielowickiej 52-58. - Przecież to nasz parking.
  Chmielowicka 52-58 zgodziłaby się na ściągnięcie łańcuchów, gdyby sąsiedzi współfinansowali remont spornego kawałka placu. Jednak Chmielowicka 32-40 nie ma w tym roku na to pieniędzy. Strony są gotowe spotkać się w sądzie. Tymczasem - tak jak to się zdarzyło w piątek - wzywają policję.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finałowego!

   Nauczyciel na Medal - w piątek koniec głosowania finałowego!

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Sportowiec Roku 2017 - zgłoś kandydata

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!

   Mamy bilety na Neo-Nówkę w opolskim Okrąglaku!

   Wideo