"Grabówka" do przetargu?

  "Grabówka" do przetargu?

  Arti

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Nie wiadomo, czy właścicielom naleśnikarni uda się bez przetargu kupić przylegający do lokalu teren. Sprzeciwiają się temu radni Prawicy.
  Na najbliższą sesję przygotowano uchwałę umożliwiającą wykup tej ziemi bez przetargu. Chodzi o działkę, na której stoi ogródek letni z pergolą oraz szalet.
  Szkopuł w tym, że kupującym - a dziś dzierżawiącą ten teren - jest Anna Czerwińska, żona radnego Ryszarda Czerwińskiego (niegdyś w SLD). Wczoraj rajcowie Platformy Obywatelskiej postanowili, że będą przeciwni uchwale i zawnioskują o jej wycofanie. - Rada miasta nie jest od zwalniania z obowiązku przetargu rodziny jednego z radnych. Nie ma żadnego znaczenia, jaką on opcję polityczną reprezentuje. Ten teren powinien być wystawiony na przetarg - uważa Janusz Kowalski, radny POiP.
  Czerwiński: - Temu panu brakuje oleju w głowie. Przecież wybudowaliśmy na tym terenie pergolę, szalet, kto teraz za to żonie zwróci? Ta sprawa to dla mnie niepotrzebna polityka. Proponowana uchwała to najlepsze wyjście, ale ostatecznie decydują radni.
  Głosowanie już za tydzień na sesji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama