Czekam na fachowców

  Czekam na fachowców

  Fot. Sławomir Mielnik

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Czekam na fachowców

  ©Fot. Sławomir Mielnik

  Z Aleksandrem Iszczukiem, wicekuratorem oświaty w Opolu, rozmawia Ewa Kosowska-Korniak
  Czekam na fachowców

  ©Fot. Sławomir Mielnik

  - Uczniowie i nauczyciele mają już wakacje, a pan kurator?
  - Niestety nie. Jako były nauczyciel, a obecny urzędnik bardzo nad tym ubolewam. Brakuje mi wakacji. Za to moja 11-letnia córka Adrianna właśnie wyjechała na swoje pierwsze kolonie, bardzo to przeżywam.

  - Nie będzie rodzinnego wyjazdu?
  - W tym roku lato spędzamy specyficznie, na organizacji czasu i przestrzeni... Mówiąc wprost, koczujemy w jednym pokoju i czekamy na fachowców, którzy przeprowadzą kapitalny remont.
  Wszystko dlatego, że kupiliśmy w Opolu dom, połowę bliźniaka, i dwa tygodnie temu przeprowadziliśmy się do niego. Mieszkamy całą czteroosobową rodziną w jednym pokoju, a cała reszta domu jest wywrócona do góry nogami. Najgorsze jest to, że wszyscy fachowcy się spóźniają, nie byłem na to przygotowany.

  - Remont może się przedłużyć...
  - O nie, ten wariant nie wchodzi w grę. Musi się zakończyć ostatniego sierpnia. Wraz z pierwszym dzwonkiem szkolnym musimy wrócić do normalnego życia i normalnych obowiązków. Do moich należy na przykład podwożenie córki na zajęcia pozalekcyjne, czyli do szkoły muzycznej i na lekcje angielskiego. Na szczęście syn Alek, licealista, jest już pod tym względem samodzielny.

  - Syn pomaga rodzicom urządzać rodzinne gniazdko?
  - Oczywiście. Na razie wszyscy wzięliśmy się ostro za urządzanie ogrodu, sprawia nam to mnóstwo przyjemności, czujemy się zdrowsi i spokojniejsi, a przede wszystkim - odkryliśmy, że można żyć bez telewizora. Nawet się zastanawiam, czy z niego nie zrezygnować.

  - Cóż, czasem warto obejrzeć wieczorem dobry film...
  - Ja wyznaję zasadę, że na film trzeba chodzić do kina, na sztukę do teatru, a na koncert do filharmonii. Staramy się z żoną być w kinie na każdej ciekawej premierze. Wielkie wrażenie zrobił na mnie na przykład film "Za wszelką cenę". Po wyjściu z kina czułem, że ten film wygra oskarową galę i nie pomyliłem się. Naszą wielką rodzinną pasją jest także czytanie książek. Dlatego w naszym domu będzie specjalny pokój z książkami, coś w rodzaju biblioteki-gabinetu. Mam już koncepcję, jak będzie wyglądał. O ile przyjdą fachowcy...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Cyrkuśniki Kabaretu Hrabi w Teatrze Kochanowskiego

   Trwa wojewódzki finał!

   Trwa wojewódzki finał!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Mamy bilety na koncert Macieja Maleńczuka!

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama