Marszałek Opolszczyzny apeluje o szybkie umieszczenie...

  Marszałek Opolszczyzny apeluje o szybkie umieszczenie pedofila w szpitalu psychiatrycznym

  fot. Sławomir Draguła

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Józef Sebesta wysłał dziś do Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej w Gostyninie - Zalesiu pod Płockiem pismo z prośbą o jak najszybsze umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym Piotra Z. z Opola.
  Marszałek Opolszczyzny apeluje o szybkie umieszczenie pedofila w szpitalu psychiatrycznym

  ©fot. Sławomir Draguła

  To pedofil, który mimo tego, że już ponad miesiąc temu został skierowany przez opolski sąd na przymusowe leczenie psychiatryczne, nadal jest na wolności i rozsyła obrzydliwe majle z nazwiskami swoich domniemanych ofiar.

  - Nie może być tak, że chory psychicznie człowiek, który ma zasądzony pobyt w szpitalu, dręczy ludzi - mówi Józef Sebesta. - Mam nadzieję, żejak najszybciej znajdzie fachową pomoc.

  Równolegle z interwencją marszałka Sebesty, komisja złożona z psychiatrów i psychologów, która zebrała się w Gostyninie - Zalesiu, podjęła decyzję, że Piotr Z. będzie leczony w Branicach.

  Teraz Sąd Rejonowy w Opolu musi wyznaczyć datę, kiedy mężczyzna będzie doprowadzony tam przez policję.

  - Czekamy tylko na akta, które musi przysłać do sądu ośrodek w Gostyninie - informuje Ewa Kosowska-Korniak z Sądu Okręgowego w Opolu. - Komisja sporządziła już opinię i przysłała nam ją faksem, ale sąd musi mieć oryginał.

  Równolegle w Sądzie Okręgowym w Opolu w wydziale cywilnym na wniosek prokuratury toczy się sprawa o ubezwłasnowolnienie Piotra Z. I tu nie obyło się bez problemów. Piotr Z. nie przychodzi na badania, które muszą być wykonane przed wydaniem decyzji o ewentualnym ubezwłasnowolnieniu.

  Sąd postanowił wiec, że zostaną one wykonane, kiedy Z. będzie już na przymusowym leczeniu. Natomiast w tym miesiącu przed sądem odbędzie się rozprawa odszkodowawcza jaką Z. wytoczył za niesłuszny areszt.

  Ta bulwersująca sprawa ciągnie się od 2008 roku. Wtedy to Piotr Z. wyszedł na wolność po odsiedzeniu trzyletniego wyroku za molestowanie kilkuletniego chłopca w windzie jednego z opolskich bloków.

  Kiedy Z. opuścił mury więzienia, na mieście i pod szkołą, do której chodzi chłopak, zaczął rozdawać wulgarne ulotki. Twierdził również, że został niesłusznie skazany. Podał imię i nazwisko chłopaka, jego adres oraz numer szkoły, do której chodzi.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Wszystkie komentarze (6) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  SMOG W OPOLU [MAPA JAKOŚCI POWIETRZA]

  Mapę dostarcza Atmoterm

  Warto zobaczyć

  Zrobisz wszystko dla dziecka. My też

  Zrobisz wszystko dla dziecka. My też

  W wakacyjnym rytmie na opolskim Rynku

  W wakacyjnym rytmie na opolskim Rynku

  Od pomysłu do biznesu

  Od pomysłu do biznesu

  Takiego Festiwalu Książki jeszcze nie było!

  Takiego Festiwalu Książki jeszcze nie było!

  Wideo