Uczniowie z Polanowic wygrali wojewódzki turniej...

Uczniowie z Polanowic wygrali wojewódzki turniej motoryzacyjny

Jarosław Staśkiewicz

Nowa Trybuna Opolska

Uczniowie z Polanowic wygrali wojewódzki turniej motoryzacyjny
Uczniowie z Polanowic wygrali wojewódzki turniej motoryzacyjny

Uczniowie musieli wykazać się m.in. znajomością obsługi motorowerów. Na zdjęciu Adrian Dada z Technikum Samochodowego w Strzelcach Opolskich. ©Jarosław Staśkiewicz

Kamil Mazur, Łukasz Jóźwiak i Marcel Gruner świetnie spisali się w teście wiedzy o przepisach ruchu drogowego i równie dobrze poradzili sobie też z zadaniami praktycznymi. Reprezentacje 10 szkół z całego województwa rywalizowały dziś w Brzegu,
Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny organizuje Polski Związek Motorowy, a tegoroczne finały wojewódzkie rozegrano na terenie Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu.

Uczniowie musieli się wykazać m.in. wiedzą o przepisach, historii motoryzacji, sędziowie sprawdzali też ich umiejętności z obsługi motoroweru, czy płynnej jazdy samochodem.

Ta ostatnia konkurencja polegała na przejechaniu krętej trasy (w jak najkrótszym czasie) z zamontowanym na masce auta talerzem, na którym położono niewielką piłeczkę.
Zbyt szybka jazda, gwałtowne zakręty albo ostre hamowanie kończyło się wypadnięciem piłki i punktami karnymi.

- Nigdy czegoś takiego nie trenowałem i byłem chyba bardziej zestresowany niż na egzaminie praktycznym na prawo jazdy - przyznawał Paweł Zmuda, uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu.


Mimo to Paweł przejechał slalom bezbłędnie, utrzymując piłkę na talerzu. Podobnie jak większość uczestników, którzy postawili na płynność jazdy, a nie szybkość.

- Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie też z przygotowaniem do jazdy - tylko jedna osoba pojechała bez świateł - podkreślali sędziowie: Tomasz Mielnik, egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i młodszy aspirant Dariusz Rosiński z komendy policji w Brzegu.

- Widać, że niedawno zdawali egzaminy na prawo jazdy i mają dobre nawyki utrwalone na kursie - dodawał Dariusz Rosiński.

Najwięcej punktów w turnieju zdobyła reprezentacja Zespołu Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie - technikum w Polanowicach.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu (w składzie: Andrzej Haber, Denis Magosz, Paweł Zmuda), a trzecie reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych w Brzegu (Rafał Woźniak, Damian Mazur i Dawid Moroziński).

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Drum Fest 2015. Znamy gwiazdy festiwalu perkusyjnego!

Drum Fest 2015. Znamy gwiazdy festiwalu perkusyjnego!

 Oglądamy wapienniki

Oglądamy wapienniki

Wideo