Obwodnica Opola będzie dłużej zamknięta

Obwodnica Opola będzie dłużej zamknięta

Artur Janowski

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

Obwodnica Opola będzie dłużej zamknięta
Obwodnica Opola będzie dłużej zamknięta

Na węzeł - powstający obok skrzyżowania obwodnicy z ulicami Sobieskiego-Budowlanych - składa się nie tylko wiadukt, ale także trzy ronda, przejście podziemne (w budowie) i pięć kilometrów jezdni. ©Sławomir Mielnik

Do środy nieprzejezdny będzie odcinek obwodnicy północnej pomiędzy ulicami Partyzancką a Budowlanych. Potem kierowcy pojadą już nowym wiaduktem nad obwodnicą.
Zamknięcie sporego odcinka najważniejszej drogi Opola spowodowało duże utrudnienia w ruchu, zwłaszcza na odcinku centrum - Zaodrze, którędy poprowadzono objazd. Wszystko dlatego, że tuż obok skrzyżowania obwodnicy z ulicami Sobieskiego - Budowlanych powstaje węzeł drogowy.

Prace wkroczyły w decydującą fazę, ale niestety obwodnica - wbrew wcześniejszym obietnicom - nie zostanie otwarta w poniedziałek.
Drogowcy zmienili plany i zapowiadają, że prace - zaplanowane na tym etapie inwestycji - zakończą się w środę. Mimo to Miejski Zarząd Dróg twierdzi, że nie można mówić o opóźnieniu.

- Zmodyfikowaliśmy plan prac i choć z jednej strony obwodnica Opola będzie o kilka dni dłużej zamknięta, to z drugiej strony wykonawca mógł dzięki temu już rozpocząć budowę przejścia podziemnego (widać już głęboki wykop - red.), a także przeprowadzić inne dodatkowe prace np. przy budowie kanalizacji - przekonuje Mirosław Pietrucha, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. - Tych kilka da nam także szanse na przeprowadzenie badań bardzo nowoczesnym sprzętem i sprawdzenie położnej nawierzchni. Pod ruchem takich badań wykonać byśmy nie mogli.


To wszystko po to, aby być może już w najbliższy czwartek kierowcy mogli pojechać nowym wiaduktem, który powstał nad obwodnicą i który jest kluczowym elementem nowego węzła drogowego.

Plan drogowców zakłada także, że już w przyszłym tygodniu zamknięte będzie skrzyżowanie obwodnicy z ulicą Sobieskiego-Budowlanych.

I dlatego kierowcy jadący od strony Katowic będę musieli zjechać z obwodnicy w ulicę Budowlanych, a potem pojadą dalej na rondo na skrzyżowaniu z ulicą Składową i stamtąd wjadą na węzeł, który umożliwi im wjazd na obwodnicę.

Ci, którzy będą jechać od strony Wrocławia, przejadą pod wiaduktem, potem wjadą na węzeł i pojadą nim w kierunku ulicy Budowlanych i dalej ul. Kępską, Luboszycką aż do obwodnicy.

W ocenie drogowców to powinno spowodować, że ruch w centrum miasta znacznie się zmniejszy, bo przejmie go węzeł. Do zakończenia inwestycji wciąż jednak daleko.

Budowa przejścia podziemnego ma potrwać około trzech miesięcy, a cała inwestycja powinna zakończyć się w lipcu. Jej koszt to ponad 34 mln zł.

Komentarze

Wszystkie komentarze (11) forum.nto.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Drum Fest 2015. Znamy gwiazdy festiwalu perkusyjnego!

Drum Fest 2015. Znamy gwiazdy festiwalu perkusyjnego!

 Oglądamy wapienniki

Oglądamy wapienniki

Wideo