Sejmik Opolszczyzny przygotuje rezolucję w sprawie podziału województwa

Redakcja
Zdaniem przewodniczącego sejmiku Norberta Krajczego, okrojenie województwa oznaczać będzie m.in. trudne do przewidzenia zmiany w gospodarowaniu pieniędzmi europejskimi, w Regionalnym Programie Operacyjnym.
Zdaniem przewodniczącego sejmiku Norberta Krajczego, okrojenie województwa oznaczać będzie m.in. trudne do przewidzenia zmiany w gospodarowaniu pieniędzmi europejskimi, w Regionalnym Programie Operacyjnym. Archiwum
Pierwszym krokiem ma być podpisana przez wszystkich radnych rezolucja, skierowana nie tylko do Sejmu, ale i Parlamentu Europejskiego.

- Z różnych źródeł dowiadujemy się, jak niedługo będziemy wyglądali. Bez Olesna, a może nawet innego fragmentu, jaki przypisany będzie województwu częstochowskiemu które się stworzy, bo zostało obiecane - mówił dziś przed sesją przewodniczący sejmiku Norbert Krajczy. - Chcemy podjąć rezolucję, która skierowana będzie nie tylko do rządzących, Sejmu, ale i Parlamentu Europejskiego. Jesteśmy za integracją Opolszczyzny. Okrojenie województwa oznaczać będzie m.in. trudne do przewidzenia zmiany w gospodarowaniu pieniędzmi europejskimi, w Regionalnym Programie Operacyjnym.

Wstępny projekt rezolucji radni otrzymają 9 grudnia. Przewodniczący Krajczy chciałby, żeby podpisali się pod nią wszyscy.
- Oczywiście, że taka rezolucja jest potrzebna i będziemy za - mówi Józef Kotyś z Mniejszości Niemieckiej. - Kto bowiem , jak nie sejmik, powinien zabierać głos w sprawach regionu, przeciwdziałać jego dezintegracji?

Według Norberta Krajczego poparcie rezolucji zapowiedziała także Violetta Porowska, przewodnicząca klubu radnych opozycyjnego w sejmiku PiS. - O ile wiem, to na razie rezolucją ma się zająć powołany w tej sprawie zespół, do którego zostaliśmy zaproszeni - mówiła jednak Violetta Porowska. - Będziemy rozmawiać. Osobiście jestem za tym, żeby województwo opolskie było
jak największe i najpiękniejsze.

Przewodnicząca klubu PiS złożyła także dziś wniosek o odwołanie odpowiadającego za służbę zdrowia wicemarszałka Romana Kolka z MN. Nie będzie on jednak głosowany, bo zgodnie z ustawą o samorządzie województwa, o odwołanie członka zarządu wnioskować może tylko marszałek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska