Nowy rozkład jazdy kolei wchodzi od niedzieli

  Nowy rozkład jazdy kolei wchodzi od niedzieli

  Zdjęcie autora materiału
  Sławomir Draguła

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Od 24 do 28 czerwca pasażerowie na trasie Kluczbork-Opole będą jeździli autobusami. Warto sprawdzić, gdzie są przystanki.

  Od 24 do 28 czerwca pasażerowie na trasie Kluczbork-Opole będą jeździli autobusami. Warto sprawdzić, gdzie są przystanki. ©Sławomir Mielnik

  Będzie autobusowa komunikacja zastępcza między Opolem a Kluczborkiem, pociągi nie dojadą już do Kielczy. Ale zmian jest więcej.
  Od 24 do 28 czerwca pasażerowie na trasie Kluczbork-Opole będą jeździli autobusami. Warto sprawdzić, gdzie są przystanki.

  Od 24 do 28 czerwca pasażerowie na trasie Kluczbork-Opole będą jeździli autobusami. Warto sprawdzić, gdzie są przystanki. ©Sławomir Mielnik

  - Jeśli chodzi o godziny kursowania pociągów, to jest sporo zmian. O kilka, a nawet kilkanaście minut przesunięciu ulegają odjazdy i przyjazdy, dlatego już teraz warto zapoznać się z nowym rozkładem, który dostępny jest w internecie i na stacjach - mówi Ireneusz Cieślik z opolskich Przewozów Regionalnych.

  Ale szykują się też większe utrudnienia dla podróżnych. Od 24 do 28 czerwca na trasie Opole-Kluczbork wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Związane jest to z odbudową linii kolejowej na trasie Jełowa-Murów.

  CZYTAJ Ruszyła odbudowa torów z Jełowej do Murowa

  - Pasażerowie będą mieli do wyboru dwa rodzaje autobusów: szybkie, które wyjadą z Opola i bez przystanku dojadą do Kluczborka i z powrotem oraz wolne, które zatrzymywać się będą w tych miejscowościach, w których zatrzymuje się pociąg - tłumaczy Ireneusz Cieślik.

  Uwaga! Przystanki autobusów nie pokrywają się na całej trasie ze stacjami kolejowymi. Z Opola autobusy wyjeżdżać będą z dworca autobusowego ze stanowiska nr 12, w Opolu Gosławicach zatrzymają się na przystanku MZK (Częstochowska pętla), w Kotorzu Małym na stacji PKP, Osowcu na przystanku PKS Osowiec Osiedla, w Jełowej na przystanku PKS Skrzyżowanie, w Kałach na stacji PKP, w Laskowicach Oleskich na stacji PKP, w Tułach na przystanku PKS Dębiniec skrzyżowanie, w Bukowie na przystanku PKS, w Borkowicach na przystanku PKS Borkowice Wieś, a w Kluczborku obok stacji PKP.

  Od 23 czerwca z rozkładu jazdy wypadają pociągi do Kielczy. Powód? Brak zainteresowania tym połączeniem. Teraz składy będą dojeżdżać tylko z Opola do Zawadzkiego.

  Ze względu na prace remontowe w okolicach Częstochowy 16 i 23 lipca pociąg relacji Opole-Częstochowa dojeżdżać będzie tylko do Pludrów, podobnie jak pociąg relacji Wrocław-Częstochowa - 14 i 21 lipca. Natomiast składy relacji Częstochowa-Opole nie będą kursować na trasie Częstochowa-Pludry 14 i 21 lipca, a Częstochowa - Wrocław 16 i 23 lipca.

  Dobra wiadomość jest natomiast taka, że pociąg relacji Gliwice (wyjazd 6.23) - Opole, będzie miał wydłużona trasę do Opola Zachodniego i przyjedzie tam o godz. 7.30. Natomiast z Opola Zachodniego do Gliwic wyjedzie o 15.15.

  - Jest to związane z pracami przy budowie mostu na kanale Ulgi oraz przebudową ulicy Niemodlińskiej - mówi Ireneusz Cieślik. - Opolanie postulowali, by było więcej pociągów, którymi będą mogli dostać się z Zaodrza do centrum i z powrotem.

  Info z Polski - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju 1.06.2017

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Wszystkie komentarze (4) forum.nto.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry