Od dziś kiermasz, w weekend - bicie monet

  Od dziś kiermasz, w weekend - bicie monet

  Fot. Witold Chojnacki

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Instruktor Daniela Smoleń (od lewej) i Agata Krup przygotowują ozdoby na świąteczny kiermasz.

  Instruktor Daniela Smoleń (od lewej) i Agata Krup przygotowują ozdoby na świąteczny kiermasz. ©Fot. Witold Chojnacki

  Kupując bombki i ozdoby choinkowe będziesz mógł wspomóc finansowo fundację Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu.
  Instruktor Daniela Smoleń (od lewej) i Agata Krup przygotowują ozdoby na świąteczny kiermasz.

  Instruktor Daniela Smoleń (od lewej) i Agata Krup przygotowują ozdoby na świąteczny kiermasz. ©Fot. Witold Chojnacki

  Numer konta bankowego,
  na które można wpłacać pieniądze
  dla fundacji:
  PKO BP SA I O/Opole
  02102036680000510200102996
  z dopiskiem "ZAZ"  Od dziś w Zakładzie Aktywności Zawodowej przy ul. Mielęckiego 4 a w Opolu rusza świąteczny kiermasz. Bombki przekazał fundacji (po kosztach) producent Zbigniew Goluch (fundacja zatrzyma dla siebie marżę ze sprzedaży), natomiast ozdoby choinkowe z naturalnych materiałów wykonały niepełnosprawne dzieci, podopieczni fundacji.
  Pieniądze z kiermaszu wspomogą konto, na które zbieramy pieniądze na ratowanie fundacji.
  - Nasze dzieci wykonują piękne, oryginalne i niepowtarzalne ozdoby.
  Takich w żadnym sklepie się nie kupi. Zachęcam do odwiedzenia kiermaszu. Zakład Aktywności Zawodowej mieści się nieco na uboczu, ale nietrudno do nas trafić - tłumaczy Kazimierz Jednoróg. - Jadąc od ronda ulicą Budowlanych należy skręcić w lewo na wysokości ulicy Prudnieckiej. ZAZ to okazały budynek z drewna i szkła. Zapraszamy na kiermasz wszystkich opolan.
  W czasie jarmarku każdy kupujący będzie mógł własnoręcznie wybić sobie pamiątkową monetę z logo fundacji i pamiątkowym zaświadczeniem.

  To nie koniec przedświątecznych spotkań z podopiecznymi fundacji. W sobotę i niedzielę urządzenie do wybijania monet stanie w opolskim Kinopleksie. Przy biciu monet będą asystować niepełnosprawne dzieci. Każdy odwiedzający opolskie kino będzie mógł wybić sobie monetę i wrzucić dowolny datek do fundacyjnej skarbonki.

  Na "ratunkowym" koncie fundacji jest już 55 041,36 zł. To plon ponadmiesięcznej zbiórki, którą w połowie listopada zainicjowała "NTO". W ostatnich dniach na rachunek bankowy PKO BP pieniądze wpłaciło osiem osób z Opola i Pszczyny oraz instytucje i organizacje, m.in. Spółdzielnia Pracy Surowców Mineralnych w Opolu (1000 zł), Związek Zawodowy "Solidarność" Huty Małapanew w Ozimku (300 zł).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama