Adwokat kontratakuje

  Maciej T. Nowak mnowak@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Mecenas siostry i siostrzenicy Aleksandry Jakubowskiej oświadczył wczoraj, że jego klientki nie przyznały się do stawianych przez prokuraturę zarzutów.
  Prostował tym samym informacje podawane przez niektóre media, jakoby zatrzymane we wtorek przez Centralne Biuro Śledcze Irena i Iwona W. przyznały się do zarzucanych im przestępstw.

  - Media poszły niejako na skróty. W informacjach przekazanych dziennikarzom przez prokuraturę nie było mowy o przyznaniu się przez obie panie do zarzutów - powiedział PAP mecenas Piotr Rauch. - Media wyciągnęły z oświadczenia prokuratury pewne nieuzasadnione wnioski.
  Rzecznik opolskiej prokuratury Roman Wawrzynek we wtorek mówił, że podejrzanym "przedstawiono zarzuty pomocnictwa w przekazywaniu łapówek Maciejowi J., co wiąże się z aferą korupcyjną przy ubezpieczeniu Elektrowni Opole (...) Ponieważ potwierdziły wszystkie okoliczności ze śledztwa, nie zachodziła potrzeba stosowania żadnych środków zapobiegawczych i zostały zwolnione do domu".
  Mecenas Rauch twierdzi, że kobiety nie pośredniczyły w przekazywaniu łapówek aresztowanemu w ubiegłym tygodniu Maciejowi J.
  (mężowi Aleksandry Jakubowskiej). Adwokat zaznacza też, że podane mediom we wtorek informacje "były nieprecyzyjne i odbiegały od faktów, jakie w swych wyjaśnieniach przedstawiły przesłuchiwane w mojej obecności obie osoby".

  - Nie będziemy polemizować z oświadczeniem obrońcy. Podtrzymujemy nasze wtorkowe oświadczenie - stwierdził wczoraj Wawrzynek.
  Prokurator tłumaczy, że prokuratura nie może odnieść się do oświadczenia adwokata, gdyż musiałaby ujawnić protokoły przesłuchań, a na tym etapie postępowania nie może tego zrobić. Treść zeznań może być ujawniona na rozprawie w sądzie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama