Nie wszystek przegrałem

  Nie wszystek przegrałem

  Mol

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Marek Dyduch pozostanie sekretarzem generalnym, pan przegrał z nim rywalizację o tę funkcję. Wolał pan widzieć szefem SLD Janika, delegaci wybrali Oleksego. W dodatku w sojuszu powstała nowa frakcja. Wszystko poszło nie po pana myśli?
  Odpowiada Jerzy Szteliga, poseł SLD: - Nie do końca. Wybory przegrałem, ale pierwszego dnia kongresu wyraźnie było widać na sali efekty zakulisowych mezaliansów zawieranych przez niektóre regiony w kuluarach. Mówię - mezaliansów - bo nie zostały one skonsumowane po myśli układających się stron. Próba dyktatu baronów, którzy chcieli obsadzić swoimi ludźmi funkcje wiceprzewodniczących, skończyła się fiaskiem. Jakim liderem będzie Oleksy - zobaczymy. Mam nadzieję, że jego wybór osłabi nieco jego krytykę pod adresem prezydenta i rządu Belki, co poprawi relacje między obiema tymi instytucjami a SLD. Zaś co do frakcji, to sądzę, że, jako iż skupia się wokół Janika, nie ma ryzyka, by mogła okazać się grupą rozłamową. Może za to ożywić życie wewnątrzpartyjne i debatę o kształcie polskiej socjaldemokracji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo