Arcybiskup honorowym obywatelem

  Arcybiskup honorowym obywatelem

  Fot. Paweł Stauffer

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Arcybiskup honorowym obywatelem

  ©Fot. Paweł Stauffer

  Ks. abp Alfons Nossol otrzymał wczoraj z rąk Andrzeja Mazura, przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego, dyplom Honorowego Obywatela Województwa Opolskiego.
  Arcybiskup honorowym obywatelem

  ©Fot. Paweł Stauffer

  - W podobnej sytuacji znalazłem się w 1981 roku, gdy zostałem obywatelem honorowym Teksasu. Kiedy mi wręczono dyplom, a razem z nim otrzymałem kapelusz teksański i pas z koltami, powiedziałem, że potrzebny jest mi tylko koń. Dziś potrzeba mi waszej - drodzy państwo - życzliwości, waszej silnej woli, z którą chciałbym swoją wolę scalić, byśmy mogli zrobić dla naszego regionu jak najwięcej - powiedział ordynariusz opolski.
  - Walka o powstanie Uniwersytetu Opolskiego i o integralność województwa najbardziej przyczyniła się do przyznania tego tytułu. Poza tym, to jest charyzmatyczna postać. Wystarczy posłuchać jego homilii głęboko patriotycznych i humanistycznych - uzasadniał decyzję Sejmiku Andrzej Mazur.
  - Obiecuję, że, na ile mi tylko sił starczy i jak długo dech nie obumrze w moich piersiach, będę nadal usiłował być waszym, dla wszystkich. Niezależnie od tego, skąd ktoś przyszedł, jakie ma nastawienia ideologiczne i polityczne, wszyscy macie prawo traktować mnie jako swego starszego brata - mówił, dziękując, abp Nossol.
  Arcybiskup jest dziewiątą osobą, która otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Województwa Opolskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama