13 milionów na szpitale

  13 milionów na szpitale

  Michał Wandrasz mwandrasz@nto.pl

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Wiadomo już, do jakich miast mogą trafić unijne pieniądze przeznaczone na dofinansowanie służby zdrowia na Opolszczyźnie. Ostateczna decyzja zapadnie po świętach.
  Do podziału jest ponad 13,6 miliona złotych, a chętnych na nie było kilkadziesiąt placówek na Opolszczyźnie (złożono 37 projektów). Tydzień temu Regionalny Komitet Sterujący wybrał 18 projektów, które mają szansę na dofinansowanie. Pozostałe nie przeszły - nie spełniały wymogów formalnych bądź merytorycznych.

  Na dofinansowanie nie mogą liczyć wszyscy chętni - na to potrzeba by ponad 25,3 mln złotych.
  - O tym, które ze szpitali otrzymają unijne pieniądze, zadecyduje ostatecznie zarząd województwa - zapowiada Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Koordynacji Programów Operacyjnych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego. - Decyzja powinna zapaść pomiędzy świętami a Nowym Rokiem.

  Projekty, które mają szansę uzyskać dofinansowanie, to: w wyposażenie w sprzęt medyczny Oddziału Intensywnej Terapii Brzeskiego Centrum Medycznego w Brzegu, w modernizacja tomografu komputerowego w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu, w zakup aparatury diagnostyczno-leczniczej dla Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, w ograniczenie dysproporcji regionalnej w planowaniu radioterapii w Wojewódzkim Ośrodku Onkologii w Opolu, w zakup aparatury endoskopowej dla badań ginekologicznych w Samodzielnym Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Opolu, w modernizacja szpitala w Namysłowie, w przebudowa pomieszczeń pracowni diagnostycznych w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Neuropsychiatrycznym w Opolu, w zakup 2 karetek z wyposażeniem dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Opolu, w kupno ultrasonografu, defibrylatorów i endoskopów dla szpitala w Kup, w przebudowa pomieszczeń BCM w Brzegu na Szpitalny Oddział Ratunkowy, w zakup rentgenów dla szpitala w Nysie i Głubczycach, w kupno "erki" dla WCM w Opolu, w poprawa jakości usług medycznych w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Neuropsychiatrycznym w Opolu, w modernizacja oddziałów szpitalnych w SS ZOZ nad Matką i Dzieckiem w Opolu, w kupno aparatury i sprzętu dla ośrodka rehabilitacji w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Opolu z siedzibą w Kędzierzynie-Koźlu, w kupno sterylizatora plazmowego dla WCM w Opolu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama