O błędnym rycerzu

  Ika

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Tuż po świętach w Bibliotece "NTO" ukaże się jedno z największych arcydzieł światowej literatury - "Don Kichot" Cervantesa.
  O błędnym rycerzu
  Don Kichot" to skrócony w adaptacjach dla dzieci i młodzieży tytuł powieści Cervantesa "Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manczy". Część pierwsza utworu ukazała się w 1605 jako parodia popularnego w Hiszpanii romansu rycerskiego "Amadis de Gaula". Dzieło uważane jest za pierwszą europejską powieść nowożytną.
  Głównym wątkiem jest historia zubożałego i podstarzałego szlachcica, który pod wpływem lektury romansów rycerskich wpadł w obłęd - postanowił porzucić spokojne życie, przybrał imię Don Kichota i w groteskowym przebraniu, na wynędzniałym koniu Rosynancie wyruszył w świat, by wzorem rycerzy bronić słabych i bezbronnych oraz naprawiać zło. Swoim giermkiem uczynił wieśniaka Sanczo Pansę, zaś damą serca - wiejską dziewczynę Dulcyneę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama