W raportach zaniżali straty

  W raportach zaniżali straty

  Wan

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Trzem policjantom z Głogówka prokuratura postawiła wczoraj zarzuty przekroczenia uprawnień i fałszowania dokumentów.
  Policjanci zaniżali straty powstałe w wyniku zgłaszanych im przestępstw tak, że były one mniejsze niż 250 złotych i stawały się tylko wykroczeniami - tłumaczy Roman Wawrzynek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Prokuratura Rejonowa w Prudniku, aby uniknąć podejrzeń o stronniczość, wyłączyła się z tej sprawy, a Prokuratura Okręgowa skierowała ją do opolskiej rejonówki.
  Nieprawidłowości w komisariacie w Głogówku wykryli pracownicy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.
  - Nie mogę komentować działań prokuratury, ale moja opinia o tych policjantach jest bardzo dobra, choć mogli w kilku drobnych sprawach pomylić się w ocenie - stwierdza komendant powiatowy policji w Prudniku, młodszy inspektor Edward Bednarski.

  - Czekam na rozstrzygnięcie tej sprawy przed sądem, ale w momencie postawienia funkcjonariuszom zarzutów muszę wszcząć postępowanie dyscyplinarne i zawiesić ich w obowiązkach służbowych. Komenda Wojewódzka, na moją zresztą prośbę, przeprowadziła w komisariacie w Głogówku gruntowną kontrolę i poziom jego pracy oceniono bardzo wysoko, nie dopatrując się rażących zaniedbań ani rażących przekłamań w danych statystycznych. Biuro Spraw Wewnętrznych miało jednak inne zdanie na ten temat.
  Podejrzani policjanci mają zakazy opuszczania kraju i... dozory policyjne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama