Kowalskiego oceni Opolszczyzna

  Kowalskiego oceni Opolszczyzna

  Artur Janowski

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  W poniedziałek rozstrzygniemy, czy radny Janusz Kowalski będzie w naszej partii - zapowiedział wczoraj wieczorem Leszek Korzeniowski, szef Platformy Obywatelskiej w województwie.
  Wczoraj deklaracją członkowską Kowalskiego miał się zająć zarząd krajowy partii. Okazało się jednak, że sprawa wraca do Opola.

  - Nieoczekiwanie zmieniła się instrukcja w sprawie przyjmowania radnych w nasze szeregi. Teraz będzie to robić nie zarząd krajowy, a regionu - tłumaczy Korzeniowski, który nieoficjalnie popiera kandydaturę Kowalskiego.
  Najbardziej medialny opolski rajca i szef Stowarzyszenia "Stop Korupcji".
  Deklarację członkowską złożył, bo - choć tego nie potwierdza - chciałby startować z listy PO do Sejmu. Kłopot w tym, iż Kowalski jest powszechnie uważany za osobę, z którą trudno się dogadać. Przed dwoma laty usunięto go z PiS poprzez rozwiązanie całej opolskiej struktury.
  - Jak mamy się dogadać z PiS na poziomie samorządu, skoro ta partia nie akceptuje Kowalskiego, a on na pewno będzie chciał rządzić w Platformie? - mówili nam anonimowo działacze PO, a potem wystosowali w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

  Korzeniowski: - Będę to w poniedziałek wyjaśniał na zarządzie regionu. Wtedy też się okaże, czy pan Kowalski zostanie przyjęty do partii, czy nie.
  Jak wynika z naszych informacji, kiedy po raz pierwszy odbyło się sondażowe głosowanie nad kandydaturą Kowalskiego, przegrał on stosunkiem głosów 5 do 7. Jak będzie tym razem?
  - Nie wiem, mam jednak nadzieję, że zostanę zaproszony i będę mógł przedstawić poglądy i propozycje - mówi Janusz Kowalski. - Dobrze, że moja sprawa wraca do Opola. Czułbym się skrępowany, gdyby o osobie, która chce być szeregowym członkiem PO, decydował zarząd krajowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama